Były zawodnik Sebastian Telfair skazany na trzy lata więzienia

2

To nie jest kronika policyjna, ale jeżeli chcesz dowiedzieć się jak niekiedy radzą sobie emerytowani zawodnicy NBA, to warto poświęcić tej informacji chwilę uwagi.

Trzynasty numer Draftu 2004 – Sebastian Telfair usłyszał w Nowym Jorku wyrok, który skazuje go na trzy i pół roku więzienia – zarzutem było posiadanie dużej ilości broni i amunicji. Telfair nie krył niezadowolenia z wyroku sądu i załamał się nerwowo, kiedy go ogłoszono:

Nie wyciągajcie mnie ze społeczeństwa. Mam tylko 34 lata, mogę zapewnić byt mojej rodzinie, mojej córce. Mogę kilka lat grać w Chinach i zarobić na utrzymanie.

Telfair odpowie za zdarzenie z 2017 roku, kiedy to policja zatrzymała jego samochód na Brooklynie – powodem były nie włączone światła w aucie. Po przeszukaniu okazało się, że kuzyn Stephona Marbury’ego w bagażniku przewozi mały arsenał w postaci kilku sztuk broni krótkiej, pistoletu maszynowego oraz amunicji. Telfair miał pozwolenie na posiadanie broni na Florydzie, ale nie w Nowym Jorku. Były zawodnik tłumaczył się przeprowadzką w związku z rozwodem i twierdził, że nie miał pojęcia co dokładnie znajdowało się w bagażniku.

W NBA Telfair rozegrał 564 mecze dla dziewięciu różnych zespołów. Notował w nich średnio 7,4 punktu i 3,5 asysty

Poprzedni artykułJustin Patton otrzymał szansę od Thunder
Następny artykułCh.Barkley: „Postawię pieniądze na zwycięstwo Sixers na Wschodzie”

2 KOMENTARZE