Mecze otwarcia sezonu 2019/20

4

Za względu na Mistrzostwa Świata, które zakończą się w połowie września, NBA nie rozpocznie sezonu w połowie października, jak w poprzednich dwóch latach, tylko tydzień później. Dokładnie 22 października. A jakie mecze obejrzymy na otwarcie sezonu 2019/20?

Według źródeł Shamsa Charanii z The Athletic, już w pierwszy dzień dojdzie do bity o Los Angeles, podczas której Anthony Davis rozegra pierwszy oficjalny mecz u boku LeBrona Jamesa, a w barwach Clippers zadebiutuje Kawhi Leonard. Paula George’a raczej wtedy jeszcze nie zobaczymy, bo wcześniejsze doniesienia mówiło o tym, że opuści start rozgrywek lecząc operowane barki. Przypomnijmy, że derby LA są również zaplanowane na pierwszy dzień Świąt. Natomiast w drugim meczu otwarcia, mistrzowie Toronto Raptors zmierzą się z rozpoczynającym swoją karierę w NBA Zionem Williamsonem.

Mistrzowie powinni wtedy odebrać pierścienie i zawiesić baner pod kopuła swojej hali, jednak Jeff Nowak z NOLA.com donosi, że to New Orleans Pelicans mogą być gospodarzami starcia z Raptors. To byłoby wbrew tradycji, ale na przeszkodzie stoi Elton John, ponieważ na 22 października w Scotiabank Arena zaplanowany jest koncert w ramach jego pożegnalnej trasy ’Farewell Yellow Brick Road’. Trudno powiedzieć czy NBA będzie w stanie przesunąć Eltona na inny dzień.

Poprzedni artykułSam Dekker bliski przenosin do Rosji
Następny artykułSitarz: Oni zagrają inaczej

4 KOMENTARZE