Draymond Green podpisał przedłużenie kontraktu z Warriors

6

Nieco nieoczekiwanie, ale Adrian Wojnarowski ma dla nas dzisiaj jedno z najważniejszych doniesień ostatnich tygodni offseason. Według Woja, Draymond Green porozumiał się z Golden State Warriors w sprawie przedłużenia kontraktu, które zagwarantuje zawodnikowi 100 milionów dolarów za dodatkowe cztery lata gry w koszulce Dubs:

Draymond miał przed sobą jeszcze rok ważnej umowy z Warriors – teraz związany będzie z drużyną do 2024 roku, kiedy będzie miał już blisko 35 lat. W sumie za kolejne pięć sezonów zawodnik zainkasuje 118 milionów dolarów.

Decyzja Greena może nieco dziwić wszystkich tych, którzy czekali na jego wolną agenturę w 2020 roku. Zawodnik zdecydował się na pozostanie w Warriors na znacznie mniejszych pieniądzach od tych, które mógł zainkasować w kolejne wakacje. Wtedy jako wolny agent mógł otrzymać od Warriors pięcioletnią umowę o wartości 204 milionów lub czteroletni kontrakt od innego zespołu o maksymalnej wartości 151 milionów dolarów.

Według źródeł Draymond wybrał mniejsze, ale pewne pieniądze, a duży wpływ miały na to kontuzje Klaya Thompsona i Kevina Duranta. Zawodnik obawiał się podobno, że w przypadku poważnego urazu w wieku 30 lat nie będzie już mógł liczyć na długoletni kontrakt w przyszłe wakacje.

Poprzedni artykułCarmelo Anthony chce kolejnej szansy i nie ma problemu z rolą rezerwowego
Następny artykułSam Dekker bliski przenosin do Rosji

6 KOMENTARZE