Rockets będą oszczędzać Hardena i Westbrooka

4

W kolejnym sezonie Houston Rockets będą jedną z drużyn, której ze względu na lipcowe ruchy na rynku będzie poświęcane nieco więcej czasu. Każdy będzie chciał ocenić to jak Russell Westbrook wkomponuje się do składu u boku swojego kolegi Jamesa Hardena i bardzo ciekawe będzie to, w jakim stopniu obaj zawodnicy poświęcą swoje indywidualne statystyki na rzecz wygranych zespołu.

Generalny Menedżer Rockets Daryl Morey przyznał w ostatniej rozmowie z mediami, że nie zamierza eksploatować swoich liderów w kolejnych rozgrywkach i zapowiedział stosowanie tak zwanego „load management”, czyli kontrolowanego odpoczynku. Dla Moreya najważniejsze jest zdobycie mistrzostwa, a nie jak najlepszy bilans w sezonie regularnym:

To część strategii. Naszym zadaniem będzie tak rozdysponować ich minuty, aby byli w jak najwyższej formie w kwietniu.

Obaj zawodnicy do tej pory nie opuszczali spotkań, chyba że zmusiła ich do tego kontuzja wykluczająca z gry. Westbrook i Harden przodują, jeżeli chodzi o rozegrane mecze w ostatnich sezonach. Brodacz w czterech w ostatnich pięciu latach rozegrał minimum 78 spotkań, natomiast Westbrook w czterech poprzednich sezonach zagrał w 314 meczach na 328 możliwych.

Poprzedni artykułC.J. McCollum podpisał przedłużenie kontraktu z Blazers
Następny artykułDniówka: Blazers ustawili się w dobrej pozycji przedłużając kontrakty obu swoich gwiazdorów

4 KOMENTARZE