Greg Monroe zostawia NBA i przeniesie się do Europy

2

Weteran ligowych parkietów Greg Monroe najprawdopodobniej pożegna się na jakiś czas z ligą NBA, ponieważ według najnowszych informacji zawodnik planuje przenieść się do Europy. Doniesienia wskazują na to, że center podpisze kontrakt z niemieckim Bayernem Monachium:

Informacje nie są oficjalne – niemiecki klub zapowiedział jak na razie „wielki news” w przeciągu następnych kilkunastu godzin, ale internauci z samej tylko sylwetki gracza już zdążyli rozpracować kogo obejrzymy w przyszłym sezonie na Starym Kontynencie.

Monroe to doskonały przykład klasycznego centra, który trafił do NBA w nieodpowiednim dla siebie momencie. Jeszcze na początku swojej przygody z profesjonalną koszykówką tworzył w Detroit duet dwóch wież z Andre Drummondem i zaliczał statystyki na poziomie 15 punktów i 10 zbiórek. Monroe nie potrafił jednak zaadaptować się do nowego stylu gry narzucanego przez ligowe zespoły i z każdym sezonem jego rola coraz bardziej malała. W ostatnich dwóch sezonach rozegrał tylko 94 mecze i nigdzie nie udało mu się dłużej zagrzać miejsca – wystąpił w sumie dla pięciu różnych drużyn.

Poprzedni artykułPau Gasol dołącza do Portland Trail Blazers
Następny artykułBen McLemore otrzymał szansę od Houston Rockets

2 KOMENTARZE