Pau Gasol dołącza do Portland Trail Blazers

7

Portland Trail Blazers doszli do porozumienia w sprawie kontraktu z wolnym agentem Pau Gasolem. Weteran ligowych parkietów dołączy do drużyny Damiana Lillarda na zasadzie jednorocznej umowy o wartości minimum dla weterana:

Gasol skończy w tym roku 39 lat, ale jest zdeterminowany, aby rozegrać przynajmniej jeszcze jeden sezon na parkietach NBA. W ubiegłych rozgrywkach z powodu kontuzji i dręczących go urazów udało mu się wystąpić w zaledwie. San Antonio Spurs zwolnili Hiszpana w marcu i kończył on sezon w barwach Milwaukee Bucks, ale dla nich zagrał tylko w trzech meczach i ekipa Kozłów nie miała zamiaru wrócić go do swojego składu kolejny rok.

Poprzedni artykułFlesz: Wyrywanie zęba, czyli podsumowanie offseason w Southeast Division
Następny artykułGreg Monroe zostawia NBA i przeniesie się do Europy

7 KOMENTARZE

 1. W ubiegłych rozgrywkach z powodu kontuzji i dręczących go urazów udało mu się wystąpić w zaledwie… 30 meczach (z czego 6 w pierwszej piątce), w których notował 3,9 punktów oraz 4,6 zbiórek w średnio 12 minut spędzonych na parkiecie.

  Lubię to: 69
  • Raczej Pau z MG, gdy patrzy na to, ile zarobił do tej pory w NBA. :) Będzie za chwilę prawie 210 mln USD – oczywiście brutto.

   Gdyby miał podejście Marcinka, już dawno dałby sobie spokój. Widocznie wciąż ma w sobie pasję do grania w przeciwieństwie do MG, który od dawna traktuje grę w NBA wyłącznie jako lukratywną pracę.

   Lubię to: 19
 2. A w tym czasie jego brat wyciągnie z TOR ile – 25,27 baniek? 10 razy tyle. Ciekawe czy to największa dysproporcja w jednym sezonie pomiędzy braćmi. A nie, pewnie rodzina Giannisa i Stepha bije to na łeb…

  Lubię to: 7