Chris Paul rozpocznie sezon w Thunder

11

Oklahoma City Thunder starali się za wszelką cenę znaleźć chętnych do pozyskania Chrisa Paula, ale większość zainteresowanych skutecznie odstraszał wiek rozgrywającego i jego ogromny kontrakt. Najbardziej zaawansowane rozmowy Thunder prowadzili z Miami Heat, ale według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego negocjacje zostały zawieszone, po tym jak obie strony nie mogły dojść do porozumienia.

Raporty Woja wskazują na to, że Chris Paul rozpocznie nowy sezon w barwach ekipy z Oklahoma City, gdzie nie ma szans nawet w walce o playoffy. Trudna sytuacja dla zawodnika z wielkim ego, który przez kilka ostatnich lat występował w drużynach będących kontenderami do tytułu. Choć według Woja, zarówno CP, jak i Thunder uważają, że rozegranie wspólnego sezonu może przynieść korzyści dla obu stron.

Thunder najpewniej powrócą do rozmów w sprawie wymiany już po 15 grudnia, kiedy to dostępni w wymianie będą zawodnicy, którzy podpisali kontrakty w to lato – zwiększy to pole manewru dla GM’a Sama Prestiego.

Poprzedni artykułCameron Payne dołącza do Toronto Raptors
Następny artykułReggie Bullock podpisał kontrakt z Knicks i poddał się operacji

11 KOMENTARZE

 1. Co w przypadku, gdy po 15 meczach OKC mają 4-11, Chris żąda transferu a Presti mówi, że nie będzie dopłacał do tego interesu, bo jemu się nie podoba? Mogą renegocjować jego kontrakt w ramach obopólnego dobra?

  Lubię to: 3
  • W skrócie: nie mogą. Kontrakt może być renegocjowany, ale tylko przy ściśle określonych warunkach i pensja zawodnika może iść tylko w górę (źródło: http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q59)

   Jeśli zawodnikowi i klubowi jest mocno nie po drodze, mogą dogadać się w sprawie buyoutu (zawodnik poświęca część pensji w zamian za rozwiązanie kontraktu). Nie wiem natomiast czy możliwa jest opcja, gdzie po buyoucie zawodnik dołącza do tego samego zespołu co wcześniej. Podejrzewam, że nie, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat

   Lubię to: 1
   • Nie, nie jest możliwa opcja podpisania w tym samym sezonie gracza, którego wykupiono tak samo jak nie ma mozliwości podpisania zawodnika, którego wytransferowano a został on wykupiony w innym klubie.Tak więc po buyoucie Chrisa Paula ani OKC ani Rockets nie będą go mogli dodać ponownie do swego składu przez cały sezon.

    Lubię to: 1
    • Kiedyś Ilgauskas poszedł z Cavs do Wizz, został wykupiony i ponownie podpisał z Cavs, tylko musiał odczekać 30 dni, żeby móc to zrobić. W takim razie szkoda, że to zmieniono, bo CP3 wracający do Houston to byłoby coś.

     Lubię to: 0
    • Nie do końca oczywista, bo byli koledzy nazywają go trudnym charakterem.

     On jest generałem na parkiecie, a nie dobrym weteranem w szatni.

     To nie przypadek, że w ostatnich latach Clippers słyszeliśmy o konflikcie z DeAndre a teraz w Houston z Hardenem.

     Lubię to: 1
     • Tyson Chandler podobno do dzisiaj budzi się zalany zimnym potem, gdy przyśni mu się wspólny trening z CP3.

      Lubię to: 1
 2. Do Waszyngtonu Go puścić za Janka Ścianę i jakiś pick, przynajmniej kwasu w szatni nie będzie. Janek i tak nowy sezon ma z głowy, w następnym dadzą mu piłkę, napompują staty i w trzecim roku wcisną do Jezioranów akurat na ostatni sezon króla.

  Lubię to: 0
  • Wall ma w kontrakcie trade kicker 15% i player option w 2022 r. To się robią jakieś absurdalne kwoty, OKC w to nie wejdzie. Prawie 50 baniek za sezon w ostatnim roku, jeżeli nie zrezygnuje z tych 15%.

   Lubię to: 0