Warriors i Hawks wymienili się młodymi podkoszowymi

0

Golden State Warriors pozyskali Omari’ego Spellmana z Atlanty Hawks w zamian oddając Damiana Jonesa i pick w drugiej rundzie draftu 2026.

22-letni Spellman rok temu został wybrany z 30 numerem draftu. Jest stretchującym wysokim, który jako rookie trafiał średnio jedną trójkę na mecz przy skuteczności 34.4%. Ale w swoim debiutanckim sezonie rozegrał tylko 46 meczów. Miał problemy z nadwagą, a także z kontuzją kostki, która zakończyła jego występy na początku marca.

24-letni Jones także był ostatnim zawodnikiem pierwszej rundy draftu. Warriors wybrali go w 2016 roku. Przez pierwsze dwa sezony w NBA pojawił się na parkiecie tylko w 25 meczach, po czym swój trzeci sezon rozpoczął w pierwszej piątce. Na początku grudnia doznał jednak poważnej kontuzji zerwania mięśnia klatki piersiowej, co wykluczyło go z gry do końca fazy zasadniczej. Wrócił w playoffach, ale rozegrał łącznie zaledwie 8 minut.

Dla Warriors ten transfer oznacza niewielkie, ale bardzo potrzebne oszczędności, ponieważ muszą uważnie liczyć każdego dolara, żeby uzupełnić skład nie przekraczając hard cap ($138.9mln). Spellman w przyszłym sezonie zarobi $1.9mln, podczas gdy pensja Jonesa wyniesie nieco ponad $2.3mln.

Poprzedni artykułAlec Burks zrezygnował z przeprowadzki do OKC i dołączy do Warriors
Następny artykułPatrick McCaw zostaje w Toronto