Ivica Zubac zostaje w Clippers na cztery lata

4

Kilkanaście ostatnich godzin to czas wytężonej pracy dla managementu Los Angeles Clippers, ale po przekonaniu Kawhia Leonarda, aby dołączył do drużyny oraz po wymianie Paula George’a z Oklahoma City Thunder nie ma chwili żeby osiąść na laurach. Clippers cały czas pracują, by wzmocnić skład przed rozpoczęciem sezonu i w takich kategoriach należy rozpatrywać podpisanie kontraktu z zastrzeżonym wolnym agentem Ivicą Zubacem –  za Adrianem Wojnarowskim z ESPN:

22-letni center zgodził się na czteroletni kontrakt o wartości 28 milionów dolarów.

Zubac przeniósł się do Clippers w lutowej wymianie z Los Angeles Lakers. Dla swojej nowej drużyny zdążył rozegrać 26 spotkań, w tym 25 w pierwszej piątce. Na parkiecie spędzał średnio po 20 minut na mecz, notując w tym czasie 9,4 punktu i 7,7 zbiórki. W playoffowych zmaganiach przeciwko niskim lineupom Golden State Warriors zniknął z radaru, ale Clippers liczą na to, że Zubac będzie się prawidłowo rozwijał i jego 7 milionów dolarów za sezon może za dwa lata wyglądać jak duży steal.

Poprzedni artykułDeMarcus Cousins i Rondo dołączyli do Los Angeles Lakers
Następny artykułMarcus Morris dołączy do San Antonio Spurs

4 KOMENTARZE

    • Jak o tym czytałem przed snem to myślałem że to jest 38/4 i i tak wydawało mi się tanio. Miał mecze gdzie już w tym sezonie wyglądał jak materiał na all-stara, ale liga niestety nie będzie raczej przyjazna w nadchodzących latach zawodnikom takiego typu. Zobaczymy, jednak podpisanie mega spoko dla Clippers.

      Lubię to: 2