Jeff Green i Emmanuel Mudiay wzmocnią ławkę Utah Jazz

0

Utah Jazz są bardzo agresywni podczas tego offseason, starając się ustawić w jak najlepszej pozycji do walki o mistrzostwo i teraz zajęli się wzmocnieniem swojej ławki rezerwowych.

Najpierw Adrian Wojnarowski doniósł o porozumieniu z Jeffem Greenem, z którym podpiszą minimalny kontrakt za $2.5 milionów.

Green długo był niespełnionym talentem, ale w ostatnim czasie wyrósł na przydatnego role playera za niewielkie pieniądze. Rozegrał dobry sezon w Waszyngtonie, a wcześniej miał też udany rok u boku LeBrona Jamesa w Cleveland. Oba te sezony były jego najlepszymi pod względem skuteczności, bo łącznie trafiał 47.6% rzutów z gry, podczas gdy wcześniej w karierze było to tylko 43.5%. W Jazz będzie potrzebnym zmiennikiem na skrzydło.

Nieco później Woj poinformował, że do Salt Lake City przenosi się również Emmanuel Mudiay.

Mudiay miał wybrać Jazz głównie licząc na to, że tutaj pomogą mu rozwinąć swoją grę.

Jest już w lidze on dawna, ale ma dopiero 23 lata. W poprzednim sezonie w tankujących Knicks zdobywał najlepsze w karierze 14.8 punktów wyraźnie poprawiając swoją efektywność strzelecką. Zanotował rekordową skuteczność 44.6% z gry, ale cały czas nie dysponuje chociażby solidnym rzutem. To może być problemem zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Dante Exum także nie jest zagrożeniem na dystansie. Jazz bardzo będzie brakować shootingu w ustawieniu z dwóją swoich rezerwowych guardów, więc możliwe, że trener będzie musiał mieszać ich ustawiając u boku któregoś ze starterów.

Poprzedni artykułWillie Cauley-Stein i Glenn Robinson nowymi graczami Warriors
Następny artykułWilson Chandler dołączy do Brooklyn Nets