Boban Marjanović przenosi swoje talenty do Dallas

2

Boban Marjanović i Kristaps Porzingis byli najwyższymi zawodnikami w całej NBA w zeszłym sezonie. W przyszłym obaj będą zawodnikami Dallas Mavericks, o czym pierwszy dowiedział się mający od zawsze dobre źródła w Dallas Marc Stein z NY Times:

Shams Charania dodał, że Marjanović podpisze dwuletni kontrakt wart $7 milionów. Mavs najprawdopodobniej wykorzystają w tym celu swój room exception, co oznacza, że nadal jeszcze mają wolne pieniądze na pozyskanie chociażby Danny’ego Greena.

Mavs w te wakacje dużo już wydali na swoich podkoszowych, ale może uznali, że warto jeszcze załatwić Kristapsowi kogoś, z kim będzie mógł normalnie porozmawiać twarzą w twarz.

Boban w zeszłym sezonie rywalizował o minuty z Marcinem Gortatem w LA Clippers, po czym został przehandlowany do Filadelfii, gdzie przydawał się jako zmiennik Joela Embiida zaliczając ponad 21 punktów i 13 zbiórek w przeliczeniu PER-36. Trafił tam razem ze swoim przyjacielem Tobiasem Harrisem, z którym wcześniej też razem zostali wytransferowani z Detroit do LA. Przez trzy lata grali razem, ale teraz czas duetu Bobi & Tobi dobiegł końca.

Poprzedni artykułWymiana: Grizzlies wreszcie pożegnali Chandlera Parsonsa
Następny artykułT.J. McConnell wzmocni Pacers, Sixers podpiszą Raula Neto

2 KOMENTARZE