Enes Kanter podpisze kontrakt z Boston Celtics

3

Drugi dzień wolnej agentury to już niższe natężenie nowych kontraktów i mniej gorące nazwiska, ale wciąż pojawiają się ciekawe doniesienia na temat graczy, którzy w przyszłym sezonie mogą być ważnymi elementami kilku drużyn. Tak chociażby jest w przypadku wolnego agenta Enesa Kantera, który porozumiał się z Boston Celtics w sprawie dwuletniej umowy:

Kanter za dwa lata gry w Bostonie zarobi jedynie 10 milionów dolarów, a drugi rok w umowie jest w tym przypadku opcją gracza.

27-letni center w poprzednim sezonie grał dla New York Knicks, a następnie dla Portland Trail Blazers po tym jak w lutym uzgodnił z Knicks buyout. W sumie w 67 spotkaniach rozegranych w rozgrywkach 18-19 Kanter zanotował linijkę statystyczną na poziomie 13,7 punktów i 9,7 zbiórki.

Poprzedni artykułElfrid Payton kolejnym nabytkiem Knicks
Następny artykułMaxi Kleber z nowym kontraktem od Mavericks

3 KOMENTARZE

  1. Kanter raczej na rezerwowego centra. Tzn. w gro meczów mógłby być podstawowym centrem, zbiera zajebiście, dobije, ale z tuzami pokroju JoJo czy w p-o na p&r nie będzie miał podejścia. Może Capela jak powstał, a pewnie powstał, kwas na linii Rockets – Clint. Ala i tak chyba nikt nie jest w stanie zastąpić. W sumie nie rozumie Celtics zobaczycie, że przynajmniej w 3 z tych 4 sezonów Al będzie grał świetnie.

    Lubię to: 1