Heat wysłali Hassana Whiteside’a do Portland

1

NBA już na dobre obudziła się w tym drugim dniu wolnej agentury i znowu się dzieje.

Miami Heat, którzy nadal szukają jeszcze sposobu sfinalizowania sing-and-trade Jimmy’ego Butlera, wykonali inną wymianę i oddali do Portland Trail Blazers niezadowolonego od dawna ze swojej roli w zespole Hassana Whiteside’a. W zamian dostaną Mo Harklessa i Meyersa Leonarda. O wszystkim doniósł oczywiście Pan Wojnarowski:

W ten sposób Blazers załatwili sobie bardzo ciekawe zastępstwo na pozycję środkowego pod nieobecność kontuzjowanego Jusufa Nurkica, który lecząc złamaną nogę może opuścić dużą część przyszłego sezonu. Whiteside w minionych rozgrywkach notował 12.3 punktów, 11.3 zbiórek i 1.9 bloków w nieco ponad 23 minuty gry. Znajduje się w ostatnim roku kontraktu za $27 milionów, więc pozyskanie go to tymczasowe rozwiązanie na jeden sezon i nie przeszkadza w długofalowych planach. Oznacza to też, że Enes Kanter nie wróci do Portland.

Heat również przejmują dwóch zawodników na kończących się kontraktach. Harkless ma pensję wynoszącą $11.5mln, Leonard $11.3mln. Istotne dla nich jest również to, że łącznie biorą mniej pieniędzy niż oddali, co zapewni większą elastyczność, żeby zmieść się pod hard cap ($138.9mln), w który wejdą w efekcie sign-and-trade.

Poprzedni artykułSeth Curry pomoże Doncicowi i Porzingisowi
Następny artykułGreen i Rivers zostają w Houston, MCW w Orlando

1 KOMENTARZ