Lakers wymienili trzech graczy i mają miejsce na maksymalny kontrakt

9

Według najnowszych doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Los Angeles Lakers doszli z Washington Wizards do porozumienia w sprawie wymiany, w ramach której Czarodzieje otrzymają pick w drugiej rundzie Draftu 2022 oraz trzech zawodników: Mo Wagnera, Isaaca Bongę i Jemerrio Jonesa – będzie to część wymiany Anthony’ego Davisa z Pelicans:

Dodatkowo, Anthony Davis zdecydował się zrezygnować ze swojego wartego 4 miliony dolarów trade kickera po uzgodnionej wymianie z New Orleans Pelicans, a to oznacza, że Lakers już za kilka dni będą mogli zaproponować maksymalny kontrakt każdemu z dostępnych wolnych agentów:

Władze ekipy z Los Angeles mają w lipcu spotkać się z Kyrie Irvingiem, Jimmy’m Butlerem oraz Kawhi Leonardem. Z drugiej strony podnoszą się jednak głosy, które sugerują, że Lakers powinni przeznaczyć wolne 32 miliony dolarów na kilku solidnych zadaniowców – obecnie pod kontraktem na kolejny sezon drużyna Franka Vogela ma jedynie LeBrona Jamesa, Kyle’a Kuzmę oraz wkrótce Anthony’ego Davisa.

Poprzedni artykułWolni agenci 2019: Skrzydłowi
Następny artykułKajzerek: Droga po podwójne COTY

9 KOMENTARZE

 1. Wytłumaczcie mi proszę bo gubię się trochę w tych zasadach cap space. Czy Lakers NIE MOGĄ wziąć więcej dobrych graczy za np 10 mln $ bo mają limit wydatków (X$) czy MOGĄ ale to się będzie wiązało z Luxury Tax? Bo jeśli mogą to nie rozumiem – wydadzą nawet 50 mln więcej i 2 tyle na podatek, ale zarobią na prawach, koszulkach i umowach 3x tyle… Na pewno nie stracą na takim rynku. Więc co chodzi?

  Lubię to: 4
   • Tylko że ten artykuł nieszczególnie odpowiada na moje pytanie ;) Odnosi natomiast do 77 stronicowego dokumentu którego przyznam nie mam szczególnie czasu analizować. ;) Czy w 2 zdaniach ktoś mógłby napisać – mogą /nie mogą / nie chcą bo X / będzie drogo i dlatego nie chcą

    Lubię to: 0
  • @Adi
   Salary Cap to limit wydatków, jakie team może ponieść. Więc dopóki jesteś poniżej – możesz ściągać wolnych agentów. Ale nie możesz tego progu przekroczyć, ani trochę – będąc 5 baniek poniżej limitu nie możesz podpisać gościa za 6 baniek. Więc Lakers mając 32 bańki mogą wydać max dokładnie tyle – 32 bańki – mogą podpisać kogoś za 32 mln, 3 gości po ~11 mln albo dowolne inne kombinacje. Ale NIE MOGĄ wydać 50 baniek, nawet gdyby chcieli płacić luxury tax.

   Jedyne opcje przekroczenia salary cap (i wtedy powyżej pewnego poziomu płacisz luxury tax) to albo wyjątki (np. minima dla weteranów, bi-annual, mid-level exception itd.) albo gdy przedłużasz kontrakt ze swoim graczem do którego masz prawa Birda. I wtedy możesz być i 50 baniek nad salary cap.

   Lubię to: 4
   • Bardzo dziękuję! Oglądałem gdzieś jakiś materiał video z którego wynikało że GSW mogą za 2 lata płacić po 300mln luxury tax i nie wiedziałem jak to możliwe że nie przekroczą salary cap z 3 maxami, i greenem. Bo nadziubać 300 mln podatku z wyjątków to sztuka :) Ale pewnie są wyjątki od wyjątków i 200 różnych sposobów żeby im wszystkim zapłacić.
    Z drugiej strony czy wie ktoś może czy jakieś mechanizmy obrony przed dodatkowym finansowaniem graczy poza klubem? Np. Jakiś zespół nie ma już salary cap. Właściciel ma firmę X i mówi, słuchaj przyjdź do nas za 5 mln a w kontraktach reklamowych z moją firmą zarobisz kolejne 5mln. Sorry za głupie pytania :)

    Lubię to: 0