Mavericks zaoferują maksymalny kontrakt Porzingisowi

1

Niewiele mówi się o wolnej agenturze Kristapsa Porzingisa, jednak warto odnotować, że on również będzie mógł zmienić klub za kilka dni. Co prawda w Dallas nikt nie bierze takiej możliwości pod uwagę, a i sam zawodnik przekonuje, że dobrze czuje się w Teksasie u boku Luki Doncica. Niemniej jednak Mavericks szykują się na to, że inny zespół może zechcieć podebrać im zawodnika, za którego oddali kilku graczy oraz wybory w Drafcie:

Shams Charania z The Athletic przekonuje, że Mavericks spotkają się oficjalnie z Porzingisem na samym początku wolnej agentury i zaproponują mu maksymalną umowę. Według przewidywań, pięcioletni kontrakt może osiągnąć wartość około 158 milionów dolarów.

Porzingis przeniósł się do Dallas w styczniu, w ramach nieco niespodziewanej wymiany z New York Knicks. Czwarty numer Draftu 2015 do tej pory zmagał się z rehabilitacją zerwanego ACL’a – kontuzji doznał w lutym 2017 roku. Mavs w zamian za jego mimo wszystko niepewne zdrowie i pół sezonu ważnego kontraktu oddali do Knicks: Dennisa Smitha Jr., DeAndre Jordana i Wesleya Matthewsa, dokładając do tego dwa pierwszorundowe wybory w Drafcie.

Poprzedni artykułCeltics i Mavericks agresywnie starają się o Kembę Walkera
Następny artykułSuns i Lakers w grze o D’Angelo Russella

1 KOMENTARZ