Hassan Whiteside wykorzystał opcję gracza, może zażądać wymiany

1

Center Miami Heat Hassan Whiteside wykorzystał swoją opcję zawodnika w kontrakcie na kolejny sezon – tak dowiedział się Adrian Wojnarowski z ESPN:

30-letni center zarobi w kolejnym sezonie 27,1 milionów dolarów, dlatego decyzja o podjęciu opcji nie powinna nikogo dziwić. Na rynku wolnych agentów raczej nie miałby szans na podobne pieniądze za kolejne dwanaście miesięcy gry.

Jednocześnie panuje przekonanie, że Whiteside pomimo wykorzystania opcji gracza, może zdecydować się na zażądanie wymiany. Znalezienie chętnej drużyny na przejęcie jego sporego kontraktu w kolejnym sezonie może okazać się trudne, ale nie niemożliwe. Prezydent ekipy z Florydy Pat Riley na razie zaprzecza jednak, że Whiteside oczekuje wymiany do innej drużyny i oczekuje, że w rozgrywkach 19-20 zobaczymy go na parkiecie w koszulce Heat.

Poprzedni artykułMarc Gasol na radarze New Orleans Pelicans
Następny artykułWizards zrezygnują z opcji w kontrakcie Jabariego Parkera

1 KOMENTARZ

  1. Żądać to sobie on może. Za takie pieniądze chyba nie ma szans aby ktokolwiek go przejął nie pchając do Heat jeszcze gorszych kontraktów, których nie przejmie Riley. To raczej ostatni jego sezon w NBA.

    Lubię to: 5