Mike Conley trafił do Jazz i to jeszcze nie koniec wzmocnień w Utah

10
fot. newspix.pl

Mike Conley Jr. w lutym nie chciał trafić do Utah Jazz, teraz będzie musiał się z tym pogodzić.

Po dwunastach latach gry w Memphis ten 32-letni wszystko-rozgrywający stworzy wspólnie z Donovanem Mitchellem i Rudy’m Gobertem trio liderów drużyny z Salt Lake City.

Conley został wymieniony do Jazz, a w przeciwną stronę trafili Jae Crowder, Kyle Korver, Grayson Allen i wybór nr 23 w czwartkowym drafcie – dowiedział się mityczny Adrian Wojnarowski z ESPN.

Grizzlies dodatkowo otrzymali zastrzeżony wybór w Drafcie 2020 roku.

O (mocnych) zastrzeżeniach drugiego wyboru oddanego przez Jazz tweetował koszykarskim angielskim David Aldridge:

Kluczowe dla zrozumienia tej wymiany jest to, że Jazz udało się oddać do Memphis ok. 17,5 mln dolarów w kontraktach wyżej wymienionej trójki. W Conley’u przejmują za to jego 32,5 mln dolarów na sezon 2019/20. Oznacza to więc, że Dennis Lindsey i Justin Zanik nadal są w stanie otworzyć w lipcu ok. 25-30 mln dolarów na dodanie do swojego triumwiratu kolejnego klasowego gracza.

Sporo zależało będzie od tego czy zagwarantują na przyszły sezon w pełni niegwarantowany kontrakt Derricka Favorsa (17,7 mln). Sprytnie zaprojektowany przed rokiem 6. lipca to deadline na to, żeby to zrobić. Jazz mogą więc uzgodnić warunki kontraktu z topowym wolnym agentem i dopiero wtedy podziękować Favorsowi. Jeżeli im się to nie uda – zostawić go w składzie na przyszły sezon.

Od kilkunastu miesięcy mówi się o zainteresowaniu Jazz Tobiasem Harrisem. Zainteresowanie to podzielane jest przez samego skrzydłowego – donosił jeszcze na początku maja beatwriter Jazz Tony Jones z „The Athletic”. Jazz są także zainteresowani Jabari’m Parkerem.

O zainteresowaniu Jazz Harrisem wspominało już w tym roku przynajmniej trzech amerykańskich dziennikarzy, w tym w kwietniu Shams Charania z „The Athletic”. Tymczasem wspomniany Jones już po ogłoszeniu wymiany Conley’a ostudził oczekiwania:

To mimo wszystko musi być jednak wspaniały dzień dla kibiców Jazz na całym świecie!

Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (778): Free Agency już trwa
Następny artykułRockets agresywnie powalczą o Jimmy’ego Butlera

10 KOMENTARZE

  1. Grizzlies robią jedne z najgorszych interesów w lidzie. Za Gasola i Conleya dostali czapkę gruszek i de facto żadnego perspektywicznego zawodnika z prawdziwego zdarzenia. Te wybory w draftach również liche. Ewidentnie nie ma w tym ładu i składu.

    Lubię to: 14