Bob Myers: „Zrobimy wszystko, aby zatrzymać Thompsona i Duranta”

0

Golden State Warriors zrobią wszystko co w ich mocy, aby podczas nadchodzącej wolnej agentury zatrzymać zarówno Klaya Thompsona jak i Kevina Duranta – tak wynika z ostatniej wypowiedzi Generalnego Menedżera Dubs Boba Myersa:

Ci dwaj zawodnicy to absolutny top ligi. Nie byłbym dobrym menedżerem, jeżeli nie rozumiałbym tego, jak ważni mogą być dla każdej drużyny. Czasami się o tym nie pamięta, ale mieć takich graczy w jednym zespole to skarb. Każdy zrobiłby wszystko, żeby zatrzymać ich u siebie. Obaj są fantastyczni i obaj zasługują na to, aby docenić ich wysokimi kontraktami. Ciężko jest znaleźć w lidze tak świetnych graczy jak ta dwójka.

Zarówno Durant jak i Thompson doznali w tegorocznych Finałach NBA poważnych kontuzji, które wyeliminują ich z gry na długie miesiące. Durant nie zagra w przyszłym sezonie, natomiast Klay wróci najwcześniej w okolicach przerwy na All-Star Game.

Warriors mogą obu graczom zaproponować pięcioletnie umowy. W ramach nowych kontraktów Durant zarobiłby 221 milionów dolarów, natomiast Thompson 190 milionów, co oznaczałoby dla drużyny z Kalifornii ogromne wydatki w ramach luxury tax.

Poprzedni artykułNets wybiorą pomiędzy Irvingiem i Russellem
Następny artykułWymiana: Anthony Davis w Los Angeles Lakers