Diagnoza potwierdzona – Kevin Durant zerwał ścięgno Achillesa

2

Na oficjalne potwierdzenie dotyczące kontuzji Kevina Duranta przyszło nam czekać kilkadziesiąt godzin, a przecież już po feralnym spotkaniu było wiadomo, że chodzi o ciężki uraz. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło wstępną diagnozę – KD w piątym meczu Finałów NBA przeciwko Toronto Raptors zerwał ścięgno Achillesa i czeka go teraz około roczna przerwa od gry.

Durant zdążył się już poddać operacji zerwanego ścięgna i to on sam podzielił się przykrą informacją na temat kontuzji, przy pomocy oświadczenia na Instagramie:

View this post on Instagram

What’s good everybody I wanted to update you all: I did rupture my Achilles. Surgery was today and it was a success, EASY MONEY My road back starts now! I got my family and my loved ones by my side and we truly appreciate all the messages and support people have sent our way. Like I said Monday, I'm hurting deeply, but I'm OK. Basketball is my biggest love and I wanted to be out there that night because that’s what I do. I wanted to help my teammates on our quest for the three peat. Its just the way things go in this game and I'm proud that I gave it all I physically could, and I'm proud my brothers got the W. It's going to be a journey but I'm built for this. I’m a hooper I know my brothers can get this Game 6, and I will be cheering  with dub nation while they do it.

A post shared by 35 (@easymoneysniper) on

Ciężka kontuzja Duranta może wpłynąć na jego lipcową wolną agenturę, ale na razie przeważają głosy, według których cały czas znajdzie się w lidze kilka drużyn chętnych na zaoferowanie mu maksymalnego kontraktu – nawet pomimo długiej rehabilitacji. Na początek dwukrotny MVP Finałów musi jednak oficjalnie zrezygnować ze swojej wartej 31,5 miliona dolarów opcji zawodnika na kolejny sezon, ale jeśli wierzyć jego słowom będzie to tylko formalność. Osoby z otoczenia KD przekonują, że pozostanie w Warriors na następny sezon będzie przez niego traktowane jako ostatnia deska ratunku.

Poprzedni artykułPrzerwa na Żądanie EXTRA: Kontuzja Duranta, resume Tony’ego Parkera
Następny artykułRozmowy o wymianie Anthony’ego Davisa nabierają tempa

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe gdyby KD 3 lata temu nie odszedł z Thunder i odpadł trzeci raz z rzędu w II rundzie play off, przy okazji zrywając achillesa. Czy ci którzy go dzisiaj hejtują za decyzje dołączenia do „73-9” nie pisaliby, że zmarnował najlepsze lata prime z nieogarniętym Russelem ? Dzisiaj decyzja dołączenia do Dubs wydaje się lepsza niż kiedykolwiek.

    Lubię to: 3