Kajzerek: Człowiek, który stworzył Trade Machine

3
Detroit News

Oprócz umiejętności i wiedzy technicznej, potrzeba też bardzo dużo samozaparcia, by korzystając z setek algorytmów stworzyć mechanizm, który pierwotnie miał być wyłącznie zabawką dla kolegów z pracy. W 2006 roku ESPN przedstawiło niemalże rewolucyjne narzędzie. Na pewno rewolucyjne w postrzeganiu twitterowych fanatyków, którzy potrzebowali podkładki pod swoje wielkie off-seasonowe idee. Trade-machine, bo o nim mowa, zyskało ogromne znaczenie na forum wszelkiej maści dywagacji o przyszłości. Wystarczyło poprzestawiać kilka nazwisk, dołożyć do tego pasujące kryteria i stworzyć transfer rozbijający ligowy krajobraz na drobne kawałki.

Jednak po drodze trade-machine stało się czymś znacznie więcej. Stało się narzędziem kontroli, oceny, werdyktów i narracji, które napędzały się same, jeśli ktokolwiek opiniotwórczy uznał je za realny scenariusz zdarzeń już w gabinetach generalnych menadżerów. Zapewne niejeden z was był w tym miejscu – próbując tych algorytmów, szukając wymian mniejszych i większych. To zwyczajnie dobra zabawa, zapewne sam twórca nie spodziewał się, że będzie aż tak dobra i w efekcie urośnie do rangi game-changera w dyskusjach.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPrzerwa na Żądanie EXTRA: Finały NBA na półmetku
Następny artykułMniejszościowy właściciel Warriors ukarany za odepchnięcie Kyle’a Lowry’ego

3 KOMENTARZE