Kemba Walker stawia Charlotte Hornets na pierwszym miejscu

8

Kemba Walker w nadchodzące wakacje będzie jednym z najgorętszych nazwisk na rynku wolnych agentów. Wielu komentatorów przymierzało już lidera Charlotte Hornets do podpisania kontraktu z inną drużyną, ale wygląda na to, że sam zawodnik nie widzi siebie w barwach innego zespołu, niż ten z Karoliny Północnej:

Nie ma zbyt wielu osób w NBA, które miały okazję spędzić osiem lat swojej kariery w jednym klubie. Spędziłem tutaj tutaj najlepsze lata swojego życia i chciałbym móc to kontynuować. Wiem, że w moim wieku długoletni kontrakt, to coś czego się oczekuje – zdaję sobie z tego sprawę. Ale z drugiej strony wiem też jedno – prawda jest taka, że chyba tylko Bóg wie, jak potoczą się moje losy w najbliższych miesiącach.

Kemba otrzymał miejsce w Third All-NBA Team, co pozwala Hornets na zaoferowanie mu pięcioletniego super-maxa, którego wartość może wynieść około 221 milionów dolarów. Inne drużyny są w stanie zaproponować mu maksymalnie czteroletni kontrakt o wartości 140 milionów – najbardziej zainteresowani jego osobą są podobno Dallas Mavericks i New York Knicks.

Cody Zeller już rozpoczął zbiórkę na ten gruby kontrakt dla swojego kolegi

Poprzedni artykułDoc Rivers ukarany grzywną za złamanie „tampering rules”
Następny artykułDniówka: Drugi mecz finałów i Warriors już muszą odpowiedzieć

8 KOMENTARZE

  1. Co to jest za korzyść z tym 5 letnim supermaxem skoro w przeliczeniu na jeden rok 4 letni jest korzystniejszy ? Rozumiem ze rok dłużej w chwili gdy masz 33 lata itd ale… smh

    Lubię to: 0