Sitarz: Marc Gasol przyszedł do gry. Czy Warriors chcą go z niej wyrzucić?

4
fot. Frank Gunn / Newspix.pl

Jeszcze w serii z Milwaukee Bucks Marc Gasol zagrał dwa dobre mecze w dwóch pierwszych wygranych Raptors. W dwóch kolejnych kontrolował wydarzenia wokół siebie, zwłaszcza w obronie, w której szkoda liczyć błędy, pomyłki, złą kalkulację: był tak dobry. I to po tej stronie ląduje spis rzeczy, których Nick Nurse wymaga od środkowego w Finałach. W dużym uproszczeniu: przede wszystkim pomoc w obronie, obrona w pick-and-rollu, a póki Raptors powstrzymują się od zmian krycia, to obrona konkretnego gracza. 20 punktów to miły bonus.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Drugi mecz finałów i Warriors już muszą odpowiedzieć
Następny artykułSuns i Bulls oferują wybory w Drafcie za Lonzo Balla

4 KOMENTARZE

  1. Sorry ale kto wierzy, że zespół A rozpracowuje zespół B TYLKO podczas wzajemnych spotkań. Mieli na to również 98 pozostałych meczów. Wiekszosci schematów nie uczy się na konkretnym przeciwniku ale po prostu ma się gotowe. Warriors mieli 7 dni aby rozpracowac Raptors i mam uwierzyc, ze czekali z tym do zakończenia g.1? Nie kupuje tego. Ulepszenia nie wygrają serii. To tylko korekta, która działa w dwie strony.

    Lubię to: 15