Zmiany w sztabie trenerskim Rockets, Morey próbuje wypchnąć D’Antoniego?

1

Mike D’Antoni ma przed sobą ostatni rok ważnej umowy z Houston Rockets i zamierza go wypełnić, jednak ostatnie ruchy managementu ekipy z Teksasu dały kilku komentatorom do myślenia na temat przyszłości trenera Rakiet.

Według doniesień Marca Steina z The New York Times, również w środowisku ligowych trenerów pojawiają się głosy, że Rockets mogą starać się o zmuszenie D’Antoniego do ustąpienia ze stanowiska. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni ze strukturą trenerską Rockets pożegnało się kilka osób – bliskich współpracowników D’Antoniego. Na kolejny sezon nie wróci już defensywny koordynator Jeff Bzdelik, a oprócz niego pracę stracili również: asystenci Mitch Vanya i Roy Rogers, a także video koordynator John Cho oraz asystent do spraw rozwoju zawodników Irv Roland.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o tym, że Rockets będą rozmawiać z D’Antonim w sprawie przedłużenia kontraktu, ale brak w tych doniesieniach konkretnych szczegółów, a kilka osób już zdążyło zauważyć, że informacje te pochodziły raczej z obozu trenera niż drużyny – tak jakby D’Antoni próbował wykonać ruch wyprzedzający i na fali niepotwierdzonych informacji być może rozpocząć rozmowy o trzyletnim przedłużeniu.

Poprzedni artykułWygrywanie zaważy na decyzji Giannisa w sprawie nowej umowy
Następny artykułPlayoffowy Typer 6G 2019: Finały NBA

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się, że to Fertitta podjął opcję MDA na ten sezon. Morey był za zwolnieniem.
    Nie wydaje mi się, żeby Morey teraz po złości zwalniał asystentów. Raczej nie mogąc wykonać ruchów kadrowych wśród graczy będzie próbował zmienić coś w sztabie szkoleniowym. Widać uznali, że lepszego głównego nie znajdą przez pierwszą połowę sezonu. Tak czy siak okno dla Rockets na mistrzostwo chyba się zamknęło. Nadchodzący sezon będzie chyba ostatnim z jakimiś szansami. No chyba, że Morey wypchnie CP3.

    Lubię to: 1