Poznaliśmy najlepszych obrońców sezonu

15

Wczoraj poznaliśmy pierwsze piątki debiutantów, natomiast dzisiaj przyszedł czas na All-Defensive Teams. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie został pominięty żaden wyróżniający się obrońca, natomiast niektórzy komentatorzy uważają, że są zawodnicy, którzy powinni znaleźć się wyżej lub niżej w głosowaniu.

W pierwszej piątce mamy aż dwóch zawodników Milwaukee Bucks: Giannisa Antetokounmpo i Erica Bledsoe – ostatni raz zawodnik z Milwaukee zameldował się wśród ADT w 1991 roku. Oprócz nich na wyróżnienie zasłużyli: Paule George z Thunder, Marcus Smart z Celtics i Rudy Gobert z Jazz:

Drugią piątkę najlepszych obrońców sezonu 18-19 tworzą: Jrue Holiday z Pelicans, Klay Thompson z Warriors, Joel Embiid z Sixers, Draymond Green z Warriors oraz Kawhi Leonard z Raptors. Lider ekipy z Toronto opuścił w rozgrywkach 22 spotkania i wielu ekspertów typując kogoś z Raptors wskazywało bardziej chociażby na Danny’ego Greena.

Poprzedni artykułDniówka: Magic pierze brudy w telewizji i sytuacja Lakers wygląda tylko coraz gorzej
Następny artykułDniówka: Game 5 finałów Wschodu. Kto obejmie prowadzenie w serii?

15 KOMENTARZE

  • Jeśli chodzi o ogół kariery to też wydaje mi się, że w drugiej piątce są lepsi obrońcy. Natomiast jeśli brać pod uwagę tylko ten sezon, to np. Giannis i PG zasłużyli na miejsce w pierwszej piątce. Dray nie był w najlepszej formie przez sporą część sezonu, a Kahwi opuścił jakieś 25% meczów.

   Lubię to: 4
 1. W końcu ktoś docenił Smarta. Może w ataku ma różne mankamenty, ale to że dopiero po 5 latach wybrali go pierwszy raz do którejś z piątek obrońców jest śmieszne.

  Lubię to: 15
  • Dla mnie pierwsze lata kariery Smarta kojarzą się jednoznacznie z najbardziej debilnymi flopami w historii tej ligi. Mam wrażenie, że dopiero teraz powoli dorasta i zaczyna na serio budować jakąś tam swoją defensywną renomę w nba.
   Paradoksalnie w niezbyt udanym czasie dla jego drużyny.
   W każdym razie życzę chłopakowi jak najlepiej.

   Lubię to: 5
   • Oczywiście że flopów było dużo. Czy najbardziej debilne? Można się kłócić. Znajdzie się wiele gorszych flopów, ale też nie o to chodzi.
    Od początku kariery w NBA był dobrym obrońcą. W ostatnich dwóch latach jest już uznawany za obrońcę elitarnego, co można usłyszeć w wielu podcastach czy przeczytać w wielu artykułach. Można to też zobaczyć w meczach kiedy wysyłany jest do krycia najlepszych zawodników drużyn przeciwnych.
    Wydaje mi się jednak, że często był pomijany w dyskusjach odnośnie najlepszych obrońców przez jego słaby rzut czy przez właśnie flopowanie. Przykładowo Embiid też flopuje w bardzo artystyczny sposób i jakoś się o tym nie mówi, bo w ataku jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem.

    Lubię to: 2