Monty Williams nowym trenerem Phoenix Suns

3

Phoenix Suns byli gotowi podpisać kontrakt z Monty Williamsem już dwa dni temu, jednak ten dawał sobie jeszcze trochę czasu do namysłu. Miał komfort wyboru i mógł zadecydować, czy chce poprowadzić młode wilki – Devina Bookera, DeAndre Aytona i być może Ziona Williamsona lub też mający przed sobą ciężki offseason zespół z Los Angeles z LeBronem Jamesem jako liderem. Asystent trenera Bretta Browna w Philadelphia 76ers ostatecznie wybrał gorące piaski pustyni i zdecydował się podpisać z Suns pięcioletni kontrakt:

Były zawodnik New York Knicks może się kilkuletnim trenerskim doświadczeniem. W latach 2010-2015 prowadził New Orleans Pelicans, a wcześniej był również asystentem w Portland Trail Blazers.

Suns pozostawali bez trenera pierwszej drużyny od momentu zwolnienia Igora Kokoszkowa kilkanaście dni temu. Trener z Serbii zaliczył z Suns bilans 19-63, co pozwoliło na zajęcie ostatniego miejsca w tabeli Konferencji Zachodniej – do najgorszych w lidze New York Knicks mieli zaledwie dwa mecze różnicy.

Poprzedni artykułSarunas Jasikevicius kandydatem do prowadzenia Memphis Grizzlies
Następny artykułLakers zaoferują posadę trenera Tyronnowi Lue

3 KOMENTARZE