J.J.Barea nie zagra już w tym sezonie

2

Przewidywania sztabu Dallas Maverick okazały się niestety trafne i w tym sezonie najprawdopodobniej nie zobaczymy już J.J.’a Barei na parkietach NBA – doniesienia Shamsa Charanii z The Athletic potwierdzają, że 34-letni weteran w ostatnim spotkaniu zerwał ścięgno Achillesa w prawej nodze:

Zerwane ścięgno oznacza, że zawodnik nie wystąpi już w tym sezonie, a istnieje również duże prawdopodobieństwo, że nie zdąży z rehabilitacją na kolejne rozgrywki – najpewniej będzie zdolny powrócić do gry dopiero w 2020 roku. Nie ma jednak na razie oficjalnego komunikatu Mavericks w tej sprawie.

Kontuzja rozgrywającego to ogromny cios dla wciąż walczących o playoffy Dallas Mavericks. Barea ciągnął drugi unit Mavs spędzając na parkiecie niecałe 20 minut notował 11 punktów, 5,6 asysty i 2,6 zbiórki.

Taka kontuzja w wieku 34 lat to również straszna diagnoza dla zawodnika. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Barea jest teraz w swoim ostatnim roku kontraktu i już w wakacje miał szansę podpisać jeszcze jedną umowę jako niezastrzeżony wolny agent.

Poprzedni artykułWake-Up: Luka Doncić bierze Rookie of the Year, Point Guard Donovan Mitchell bierze Lakers. James Harden się bawi
Następny artykułTerrence Ross na radarze New Orleans Pelicans

2 KOMENTARZE