Kajzerek: Sztuka ATO

2
fot. Javier Rojas / Newspix.pl
fot. Javier Rojas / Newspix.pl

Trenerzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są zagrywki po time-outach. W karierze każdego szkoleniowca są momenty, gdy skuteczne ATO może wygrać mecz, serię lub mistrzostwo. To clue pracy trenera – jest jednym z wyznaczników jego sukcesów i kompleksowości jego warsztatu. NBA ma co najmniej kilku mistrzów tej sztuki. Gdy wznawiasz grę w newralgicznym momencie, musisz przewidzieć wiele zachowań i dobierać opcje zgodnie z tym, jak zachowa się rywal. Nie bez powodu jest to ważne kryterium w ocenie pracy każdego head-coacha.

Niektórzy porównują to do gry w szachy. Jeśli przeciwnik przesunie ten pionek, ty musisz zareagować przesunięciem innego; jeśli będziesz zaskoczony jego zachowaniem, potrzebujesz planu awaryjnego, który będzie równie skuteczny, co założenie numer jeden. Trudno tutaj o regułę. Wiele sprowadza się do tego, jak dobrze znasz swoich zawodników pod kątem ich wad oraz ich przewag. Możesz mieć perfekcyjny play-book, ale jeśli nie wiesz, kto stworzy dla Ciebie kluczową przewagę, to oglądasz tylko kreatywne obrazki. Dlatego właśnie Rick Carlisle i Terry Stotts są tacy dobrzy.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Zaskakujący początek sezonu
Następny artykułWake-Up: 38 punktów Porzingisa i trzecia wygrana Knicks. Celtics z serią 5 zwycięstw

2 KOMENTARZE