Pikle do Kawówki: Rookie Ranking + Przyszłość NCAA

9
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Pikle wracają i będą co czwartek. Dlatego razem z Sebastianem prosimy Was o zostawianie pytań w komentarzach – potraktujcie to jak mailbag – z tematów związanych z NCAA, Draftem 2018, ale też i z debiutantami z tego sezonu NBA. Chcemy wiedzieć co Was interesuje, o czym myślicie i o czym chcielibyście posłuchać. Pomożecie nam też w ten sposób być co czwartek w eterze i jak już nagrywać, to Pikle 45/50-minutowe.

Nie zostawiamy naszych Smithów, Ballów i Fultzów: dziś przedstawiamy nasz przedsezonowy (sprzed weekendu) Rookie Ranking. Rozmawiamy też o skandalu, o którym pisał Michał Kajzerek i o przyszłości NCAA.

Dobrego odbioru!

[wpdm_file id=509]

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Dillon Brooks ukradł noc Tony’ego Allena (i 26 innych rzeczy)
Następny artykułFantasy na 6G: Biegnij do Waiver-Wire!

9 KOMENTARZE

 1. Sebastian

  Euroliga i Real dziś w Polsacie Sport wieczorem ;)

  Co do Smitha J i Dallas to Cuban ciekawie wypowiadał się na jakimś meczu Summer League , jaki to złożony proces i ważny dla obu stron. Widać było już wtedy jak wielkie nadzieje z nim wiążą i jak sam Cuban jest w to mocno zaangażowany

  Lubię to: 1
 2. Patrząc na sytuację w lidze z SG którzy nie robią różnicy w obronie i nie kreują innych jak faktycznie oceniacie upside Malika Monka czy czasem to nie jest materiał na typowego ofensywnego 6 mana a jeśli tak to czy warto było w niego inwestować z tak wysokim wyborem patrząc na potencjał tego drafu.

  Lubię to: 3
 3. Pytanie głównie do Seby, bo Macieja opinię znam z Palmy (chyba, że masz nową myśl to dawaj, bo pod koniec Pikli sam dwa zdania o nim powiedziałeś i brzmiało, jakbyś miał coś nowego): Luka Doncić – jak myślisz, na tę chwilę, który to będzie wybór w drafcie? Top1, top3 czy może spadnie, bo to jednak „tylko” Europejczyk? Co z karierą w NBA? HOF/All-Star/kariera Rubio (tak, wiem że Luka ma rzut, chodzi o sam sufit)?

  Drugie pytanie: Jestem ogromnym fanem all-around skrzydłowych, którzy mogą robić na parkiecie wszystko, a w ataku są przede wszystkim point-forwardami. Najlepszy przykład to LeBron, ze świeżaków to powiedzmy Ben Simmoms (choć Maciej mówi, że to on powinien stawiać zasłony, a nie rozgrywać pick&rolle, więc nie wiem czy na pewno będzie takim graczem, ale wizję gry ma, więc chyba jednak tak). Czy do draftu 2018 idzie ktoś, kto ma predyspozycje, żeby grać w ten sposób?

  Lubię to: 2
 4. Które konferencje w najbliższym sezonie będą miały najwięcej talentu i będą warte śledzenia pod względem poziomu gry i fun to watch ?

  Wiadomo że zwykle ACC i BigXII są bardzo mocne, ale w zeszłym sezonie Pac-12 było kozackie, w tym roku ciekawie zapowiada się SEC.

  Lubię to: 1
 5. Wiem, że to już nie jest tegoroczny debiutant, ale co sądzicie o Maliku Beasley z Nuggets? #19 wybór, miałem w sumie spore oczekiwania co do niego, bo wydaje się, że ma rzut i w przyszłości może być solidnym 3&D, lecz w lidze to za wielu szans nie dostał.

  Drugie to DJ Wilson – czy przy kontuzji Jabariego powinien wywalczyć jakieś stałe minuty w rotacji czy to jednak prospekt, który gotowy do grania będzie za rok?

  Lubię to: 0