Bielecki: Zion, czyli LeBron w erze digitalu

11

6gzion

„Jeden z najbardziej unikalnych prospektów w licealnej koszykówce wypłynął wiosną 2016 roku jako jeden z najlepszych graczy klasy 2018 roku. Przy 201 centymetrach wzrostu ma grubą, ale silną budowę ciała, które jest wyposażone w zestaw długich ramion. Jest eksplozywnym atletą, który zaskoczy cię, jeśli oglądasz go pierwszy raz. Szybko przemieszcza się na nogach i reaguje na zagrania. Bardzo dobrze zbiera, zarówno w, jak i poza swoim polem, dzięki swojej kombinacji atletyzmu, siły, twardości i energii. Gra twardo po obu stronach parkietu. W ofensywie jest wszechstronny, bo może grać face-up i wjeżdżać do kosza, może ustawiać się w post, albo uciekać do kontry. Jego następnym krokiem jest rozwinięcie rzutu z dystansu i poprawa panowania nad piłką” – Scout.com

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Kolejny game-changer dla Warriors, KD chce im pomóc i wziąć mniejsze pieniądze
Następny artykułDo piekła i z powrotem

11 KOMENTARZE

 1. Dowiedziałem się o nim zanim usłyszałem o porównaniach do LBJ’a i zupełnie nie skojarzyłem ze sobą obu panów.Jest straszny ale wiadomo na razie to nijaki poziom na którym musi się mierzyć,jeszcze długo nie dowiemy się jakim faktycznie jest obrońcą czy ma w ogóle zadatki na rzucającego i czy będzie chciał się dzielić piłką osobiście bardziej jaram się Marvinem Bagley.

  Lubię to: 2
  • Ale jednak każdy z tych Amerykańskich atletów zaczynał z uczniakami,kocham Doncicia ale on z kolei jako biały w NBA może skończyć jak Rubio Gallinari ogromne talenty jednak czegoś na tę ligę atletów zabrakło.Więc znaki zapytania są w obie strony z jednej ciało NBA wśród dzieciaków a z drugiej biały człowiek wśród białych zawodowców.Ja nie jestem po żadnej stronie jako fan tego sportu trzymam kciuki za wszystkich jednak na koniec niezależnie kto gdzie się szkol liga go weryfikuje.

   Lubię to: 14
  • Nie rozumiemy się,mnie też przekonuje,uwielbiam Doncicia jest genialnym prospectem po prostu nie potrafię stwierdzić że jest bezpieczniejszym typem bo amerykanie grają na juniorskim szczeblu,Rubio miał 16 lat i pykał zawodowo a Curry był w tym samym miejscu co Zion…

   Lubię to: 2
   • No nie rozumiemy się haha :). Bo ja się z Tobą zgadzam, trzeźwo oceniasz sytuację bo czynników jest tak wiele, że nie ma co wyrokować jak się potoczą ich kariery. Nie zamierzam kruszyć kopi, odnosił się do tego, że nie jestem 100% pewny swojego stanowiska.

    Lubię to: 0
 2. A mnie on przypomina trochę S.Kempa. Podobne ruchy przy wejściu pod kosz, podobnie składa się do rzutu. Choć oczywiście swoboda rzutu po stronie Ziona. No i oczywiście różnica wzrostu. Pożyjemy zobaczymy.

  Lubię to: 0