Kajzerek: Przemilczany MIT Sloan

3
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Na początku marca odbyła się kolejna edycja sportowo-analitycznej konferencji dotyczącej m.in. koszykówki i jej rozwoju. Niemal każdego roku media z bogatego wachlarza poruszanych tematów wybierają kilka, by rozpocząć szerszą dyskusję. W tym roku tak się jednak nie stało. MIT Sloan został relatywnie przemilczany. Podsumowania i analizy owszem pojawiały się, ale tylko na specjalistycznych stronach, jak Nylon Calculus. Ani ESPN, ani Yahoo czy NBC nie znalazły w treści całej konferencji materiałów, które byłyby czymś więcej niż pogłębianiem tego, co ustalono wcześniej. Pogłębianie jest częścią procesu i wielokrotnie prowadzi do rewolucyjnych wniosków. W Bostonie tęgie głowy usiadły do kilku interesujących tematów.

Decyzje GM-ów

Zaraz na początku pierwszego z dwóch dni MIT Sloan, Daryl Morey, Sam Hinkie i inni uczestniczyli w panelu poświęconym sztuce podejmowania decyzji. Panowie dyskutowali w dużej mierze o błędach poznawczych, czyli postrzeganiu rzeczywistości w nielogiczny sposób. W tym wypadku chodziło o przesilenie procesu decyzyjnego jednym z czynników, np. zaawansowaną analityką. Panowie starali się więc wyjaśnić, że w obecnych czasach bardzo trudno jest znaleźć balans. Ogromna ilość informacji zamiast ułatwić zadanie, zaczyna je utrudniać, bowiem powoduje, że obraz jest niejasny. Zatem każdy z generalnych menadżerów szuka właściwej dla siebie ścieżki.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSitarz: Defensywny postęp Bucks
Następny artykułWake-Up: Szalony comeback Kings! Harden 3-1 z Westbrookiem. Blazers w ósemce

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki za zebranie tego i przedstawienie w łatwej do ogarnięcia formie. Nie obraziłbym się gdyby w przyszłości było tego więcej.

    Btw – szkoda, że w tagach jest tylko NBA. Może być problem ze znalezieniem podobnych tekstów przy użyciu samej wyszukiwarki :-k

    Lubię to: 9