Wake-Up: 30 005 punktów Dirka Nowitzkiego. 58 punktów Westbrooka w porażce z Blazers

20
fot. League Pass
fot. League Pass

Dirk Nowitzki potrzebował 20 punktów, żeby zapisać się w historii NBA i nie zamierzał długo czekać w pojedynku z Los Angeles Lakers, żeby dołączyć do elitarnego grona. Zdobył pierwsze 8 punktów dla gospodarzy, trafił pierwsze 6 swoich rzutów z gry i pierwszą kwartę zakończył z dorobkiem 18 punktów, co jest jego najlepszym otwarciem meczu w karierze.

Drugą kwartę rozpoczął od airballa, ale już kilkadziesiąt sekund później cała American Airlines Center świętowała. W swoim 19. sezonie w lidze, Dirk został szóstym zawodnikiem w historii, który w swojej karierze uzbierał 30 tysięcy punktów. Trzecim, który dokonał tego w barwach jednej drużyny i dopiero pierwszym w tym gronie urodzonym poza USA.

Holger Geschwinder nie mógł ukryć wzruszenia, te 30 tysięcy to też jego sukces

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułGorący Ekspres: Kto jest nr 1 w wyścigu po MVP?
Następny artykułFlesz: Jaki jest plan Lakers na lato 2017? Phoenix Suns potykają się przy tankowaniu

20 KOMENTARZE

  1. Według moich obliczeń przy odrobinie szczęścia, i przede wszystkim zdrowia Dirk może jeszcze przejść Chamberlaina. Ma do rozegrania jeszcze 100 meczów NBA, i zaliczając 14 punktów na mecz w nich powinien przejść Wilta co już bezapelacyjnie ustawi go w gronie top 20 graczy ALL-TIME. Dirk na to zasługuje i mówię to z pełnym poważaniem.

    Lubię to: 2