Dniówka: Dirk o krok od 30 tysięcy punktów. Jeanie Buss walczy o utrzymanie władzy w Lakers

6
fot. Zou Zheng / Newspix.pl
fot. Zou Zheng / Newspix.pl

Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Kobe Bryant, Michael Jordan i Wilt Chamberlain to jedyni zawodnicy w historii NBA, którzy zdobyli ponad 30 tysięcy punktów. Dirk Nowitzki już dzisiaj może dołączyć do tego elitarnego grona, ponieważ brakuje mu tyko 20 punktów, żeby osiągnąć ten poziom. Równocześnie zostanie dopiero trzecim zawodnikiem, który dokonał tego w barwach jednej drużyny.

W tym sezonie Dirk zalicza najniższą od debiutanckich czasów średnią 13.6 punktów i na razie tylko pięć razy zdobył ich co najmniej 20, ale dzisiaj do Dallas przyjeżdża najgorsza drużyna Zachodu, a zarazem zespół, z którym rywalizował przez większość swojej kariery, co wydaje się być idealną okazją, żeby w meczu przeciwko Lakers zapisać się w historii ligi. Ale nawet gdyby to nie stało się dzisiaj, wydaje się niemal pewne, że Nowitzki przekroczy pułap 30 tysięcy punktów przed swoimi kibicami na parkiecie w American Airlines Center, ponieważ Mavs rozegrają tu jeszcze trzy kolejne mecze.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (471): Prochy na wietrze
Następny artykułGorący Ekspres: Kto jest nr 1 w wyścigu po MVP?

6 KOMENTARZE

    • Myślę, że ta dyskusja umarła w momencie gdy jako lider Mavs poprowadził drużynę Dallas do tytułu w 2011.Pau, Parker czy Kukoc nie mogą się pochwalić tak znaczącą rolą a po prawdzie nawet w kategorii indywidualnych osiągnięć są z tyłu (MVP ligi, 13x All Star, MVP Finałów).Tytuł zresztą zmienił też jego miejsce w historii ligi.

      Lubię to: 3