Wake-Up: Bulls wygrali po raz 10 z rzędu z Raptors, Hawks z passą 6 zwycięstw

Sprawdź dziś newsy. Masa plotek o Paulu Millsapie, Brooku Lopezie, Tysonie Chandlerze i DeMarcusie Cousinsie. Dopięto też oficjalnie wymianę Korver-do-Cleveland. A w cieniu początku play-offów w NFL (Seattle Seahawks i Houston Texans grają dalej), w NBA rozegrano siedem spotkań. Miało być osiem, ale z powodu burzy śnieżnej wizyta Pistons w Portlan została przeniesiona na niedzielę.

Mieliśmy sporo blowoutów: Pacers na Knicks, Celtics na Pelicans, Thunder na Nuggets, Hawks na Mavs i Spurs na Hornets bez Nicolasa Batuma.

Boston – New Orleans 117:108 (I.Thomas 38 – Davis 36/15z)
Chicago – Toronto 123:118 (Butler 42/10z – DeRozan 36)
Oklahoma City – Denver 121:106 (Westbrook 32/17/11)
Minnesota – Utah 92:94
Dallas – Atlanta 82:97
San Antonio – Charlotte 102:85

1. Zobaczymy co w końcu Miami Heat zrobią z Chrisem Boshem i czy faktycznie go zwolnią. Jeszcze długo pojawiał się będzie Bosh Watch, bo kto wie gdzie Bosh trafi i czy w ogóle będzie grał?

W sobotę Bosh był w Chicago. Bulls bardzo przydałby się jego spacing z pozycji nr 5:

2. Ale to Jimmy Butler był gwiazdą w niedzielę w United Center. Cztery dni po rzuceniu 52 punktów, Jimmy Buckets poprowadził Bulls do comebacku z dwucyfrowych strat w drugiej połowie i na 17 sek. przed końcem dogrywki zamroził mecz stepbackiem za trzy.

42 punkty, 10 zbiórek, 5 asyst i 3 steale. To średnio 38.0 punktów w 2017 roku i trzy występy na +40 punktów w ciągu 11 ostatnich dni. Czy Rajon Rondo grał w obu tych ostatnich wielkich meczach Butlera? Przypadek?

To trójka nóż:

Odkładacz, zamrażacz.

Michał pisał wczoraj o kłopotach Raptors z frontcourtem. Otwórz w nowym oknie.

Bulls wygrali 10 kolejnych meczów z Raptors.

Who’s your daddy Drake?

3. Isaiah Thomas gra już oficjalnie na innym poziomie. Na All-NBA Teams poziomie. Lord trafił 6 trójek i rzucił 38 punktów w blowoucie na Pelicans. Co ciekawe, Thomas oba swoje ostatnie gorące mecze na 52 punkty i ten na 38 miał bez asysty i także bez Avery’ego Bradley’a (bóle Achillesa). Dla Pels Davis miał 36 punktów i Pelicans nie mają szans, kiedy Davis nie ma dobrego meczu.

4. George Hill – 19/5/7 – wrócił do gry i Utah Jazz wygrali czy przegrali?

Oczywiście, że wygrali.

W Minnesocie po tip-inie Rudy’ego Goberta na 27 sek. przed końcem. Jazz są 11-3 w tym sezonie, kiedy 30-letni wolny agent gra i mają inny bilans kiedy nie gra.

Hello, Jazz. Witamy w sezonie 2016/17!

Czy Minnesota przegrała w sobotę czwartą kwartę 12-25 i cały mecz dwoma punktami?

Play like Hell for Markelle! Lubię to!

5. Nikt o tym nie mówi, a oglądałem jeszcze wczoraj wieczorem dwa ostatnie – Atlanta Hawks wygrali już razem 6 meczów z kolei.

Ten zespół wcale nie wydaje się być do rozbiórki. Minuty Kyle’a Korvera przejmują Kent Bazemore, Thabo Sefolosha, dużo lepszy niż dwa lata temu Tim Hardaway Jr (22 PKT w Teksasie) i debiutanci DeAndre Bembry/Taurean Prince. Jest komu grać. Styl praktycznie się nie zmienia, odkąd Hardaway może grać sporo z tych rzeczy, które grano dla Korvera. W sobotę Hawks pokonali Mavericks w Dallas, którzy przegrali już trzeci z rzędu mecz u siebie (wcześniej z Wizards i nawet z Suns, gdzie Devin Booker robi się coraz gorętszy – jego wyczekiwany rzut – i trafił 48% catch-and-shoot rzutów w 5 ostatnich meczach). Jest tak mimo powrotu wszystkich – Dirka (zaczął tym razem z ławki), Boguta (piątka) i J.J’a Barei, który grał dopiero drugi mecz w ciągu 7 ostatnich tygodni.

6. Donatas Motiejunas dobrze zadebiutował w sobotę w koszulce Pelicans – 11 PKT, 5 ZB, 4 AST. Nowy Orlean ma nagle masę niezłych graczy, ale czy poza Jrue Holiday’em ma kogoś kto regularnie jest w stanie pomagać Davisowi?

Motiejunas może spędzić dużo minut z Davisem na parkiecie. Witamy też z powrotem w rocketsowym logjamie: Motiejunas/Terrence Jones!

7. 24-letni Davis Bertans został wybrany przez Indianę w drugiej rundzie Draftu 2011 i przehandlowany do Spurs razem z wyborem nr 15, którym był Kawhi Leonard. Mierzący 206 cm Łotysz-debiutant – co było zaskakujące – już od początku tego sezonu dostawał minuty w rotacji Spurs. Ostatnio mniej, bo długo nie trafiał rzutów (40.3% FG), ale odbił sobie w sobotę, trafiając 5/6 FG i 7/8 FT na career-high 21 punktów.

Bertans i Kristaps Porzingis może być problemem w Europie.

8. Knicks przegrali 7 z ostatnich 8 meczów i blowout jakim oberwali w Indianie kończyli już bez Brandona Jenningsa:

9. Guess who’s back?! Cameron Payne (stopa) wreszcie zaliczył ostatniej nocy swój debiut w tym sezonie. Przyda się Oklahomie jego kreowanie, w minutach granych bez Russella Westbrooka. Ale zanim to, powitalny handshake:

Poprzedni artykułGorący Ekspres: Franchise player – Giannis, KAT, Embiid czy KP?