Wake-Up: Heat uhonorowali Shaqa. Clippers pokonali Spurs

1

Podczas przerwy meczu w Miami, gospodarze uhonorowali Shaquille’a O’Neala i pod kopułą hali American Airlines Arena została zawieszona koszulka z numerem 32.

Był też mini tir prowadzony przez mamusię Shaqa, w prezencie od Pata Rile’y karty ’15 Strong’ , które zbierali podczas playoffów 2006 roku, Shaq wyróżnił Udonisa “True definition of Miami” Haslema, a na koniec Heat wygrali z Lakers, ale brakowało w tym wszystkim Dwyane’a Wade’a.

Boston @ Indiana 109:102 (Thomas 28 – Teague 31)
Golden State @ Brooklyn 117:101 (Durant – Lopez 28)
Orlando @ New York 95:106 (Ibaka 23)
LA Lakers @ Miami 107:115 (Williams 27 – Winslow 23)
San Antonio @ LA Clippers 101:106 (Leonard 27)

* DeAndre Jordan nie miał litości dla Pau Gasola

* Mimo nieobecności Blake’a Griffina, Clippers pewnie pokonali Spurs na własnym parkiecie, utrzymując prowadzenie przez cały czas od końca pierwszej kwarty.

Chris Paul zanotował 19 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst grając tylko 23 minuty, ponieważ pod koniec trzeciej kwarty kontuzjował lewe ścięgno udowe. Ale Clippers poradzili sobie bez niego, ponieważ mogli liczyć na rezerwowych, którzy zdobyli w sumie 58 punktów. Najbardziej wyróżniającym się graczem z ławki był Marreese Speights. Miał 14 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

Choć trochę brakowało Paula

Na szczęście wygląda na to, że uraz CP nie jest poważny.

* Dla Spurs to dopiero druga porażka na wyjeździe w tym sezonie. Nie pomogło im 27 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst Kawhi’ego Leonarda.

* Lakers zaczęli od mecz od serii 11-0 i mieli już 19 punktów przewagi w pierwszej połowie, ale Heat odrobili te straty i na finiszu zapewnili sobie zwycięstwo.

Najlepszy mecz w karierze rozegrał Justise Winslow zdobywając rekordowe 23 punkty i wyrównując swój rekord z 13 zbiórkami (10 po przerwie), a do tego dołożył 4 przechwyty. Hassan Whiteside także zanotował 23 punkty i 13 asyst, podczas gdy Goran Dragic 17 ze swoich 21 zdobył po przerwie.

Najlepszym strzelcem gości był Lou Williams z dorobkiem 27 punktów.

* Celtics wygrali 29-9 drugą kwartę w Indianie i potem przez długi czasu utrzymywali wysokie prowadzenie. Natomiast kiedy w czwartej kwarcie Pacers zbliżyli się do nich, goście mogli liczyć na Isaiaha Thomasa, który zdobył wtedy połowę ze swoich 28 punktów (miał też 9 asyst).

Najlepszym strzelcem Pacers był Jeff Teague z dorobkiem 31 punktów. CJ Miles wszystkie swoje 19 zdobył w czwartej kwarcie. 19 zanotował też Paul George, ale drugi mecz z rzędu miał problemy ze skutecznością (5/16 z gry).

* Knicks bez większych problemów pokonali Magic, dostając ogromne wsparcie od swoich rezerwowych. Kyle O’Quinn rozegrał świetny mecz zaliczając 14 punktów, career-high 16 zbiórek i 5 bloków, do tego Willy Hernangomez dołożył 15 punktów, a Brandon Jennings 12 asyst.

* Najlepszym strzelcem gospodarzy był Derrick Rose z 19 punktami, ale to Bismack Biyombo zrobił na nim akcje meczu.

* Po sąsiedzku, na Brooklynie bez niespodzianek. Warriors przedłużyli swoją serię zwycięstw. Kevin Durant miał 26 punktów, 9 zbiórek, 7 asyst i 3 przechwyty, ale razem ze Stephenem Curry’m złożyli się tylko na 4/20 za trzy. Jedynie Klay Thompson był skuteczny na dystansie i trafiając 5/10 zdobył 23 punkty.

Warriors grali bez Draymonda Greena, któremu wczoraj urodził się syn Draymond Jamal Green Jr.

* Steph w pewnym momencie wypluł ochraniacz na zęby, ale oszczędził sędziom dylematu jaki mieli kilka dni temu w Sacramento, kiedy DeMarcus Cousins został wyrzucony, a potem przywrócony do gry.

* Dla Nets 28 punktów zdobył Brook Lopez (4/9 za trzy), ale tylko 5 z nich po przerwie, natomiast Jeremy Lin zbliżył się do triple-double zaliczając 10 puntów, 11 asyst i 8 zbiórek.

Poprzedni artykułPrzerwa na Żądanie EXTRA (Świąteczna): Koszykarskie filmy
Następny artykułFlesz: Dragić i Whiteside nie pasują do siebie, Celtics idą w górę szybko