Flesz: Odwróć tabelę, wersja (pssst Lakers już tankują). Nowa nadzieja Wizards

4
fot. youtube.com
fot. youtube.com

Nigdy nie obawiałem się o to, że ewentualny lokaut w 2017 roku wymaże nam część spotkań, tak jak wykreślił dwa miesiące sezonu 2011/12. Parafowanie przed dwoma laty nowej umowy telewizyjnej i trzykrotna podwyżka zysków z tego tytułu, skazałoby NBA na porażkę wizerunkową, gdyby właściciele i zawodnicy nie byli w stanie podzielić między siebie dodatkowych pieniędzy. NBA to przecież nie zespół muzyczny.

Ale jeszcze pół roku temu nie spodziewałem się, że Adam Silver i Michelle Roberts będą mieli gotową umowę na 15 grudnia, czyli dzień, w którym strony mogły odstąpić od tej poprzedniej. Klimat społeczno-polityczny w USA, złapane w kamerę dowody nierówności rasowej i w większej mierze głosy o nierówności klasowej i finansowej – znane nam choćby z naszych ostatnich wyborów – najpewniej pomogły przekonać korporację taką jak NBA, zależną stricte od ludzi z dużo chudszą kieszenią, że nie warto jest kłócić się o pieniądze ofiarowane im przez wielkie telewizje. Nie wiem więc jak wielkie wyrazy uznania należą się Silverowi i Roberts. Najważniejsze, że jest nowa umowa i przerwy w działaniu NBA nie będzie.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (443): Tylko to Miastko
Następny artykułDniówka: Jakie zamiany wprowadzi nowa CBA? Będzie łatwiej zatrzymać swoje gwiazdy?

4 KOMENTARZE

  1. W imieniach Michelle Roberts i Adama Silver my dziękować Tobia za ta ciepła slowa.
    My mieć nadzieja, że podnoszona od przyszłego roka cena League Pass nie rzuca cienia na pozytywna odbiór nasz nowa CBA przez ludzia z chudsza kieszeń ;)

    Lubię to: 39
  2. a mi sie wydaje, Lakers rzeczywiscie zatankują ale los sie od nich odwróci i wylosuja czwarty albo piąty numer w loterii. A sixers beda mieli dwa wybory w pierwszej piątce Draftu 2017 (podobno mocnego Draftu)
    #TrustTheProcess

    Lubię to: 4