Wake-Up: Westbrook bez triple-double, ale z wygraną. Nerlens Noel wrócił do gry

13

Dzień po tym jak najlepsza drużyna ligi przegrywała 30 punktami w Memphis, najgorszy zespół Philadelphia 76ers, zrobił blowout w Detroit prowadząc już +25. Tymczasem Golden State Warriors mimo rozgrywania czwartego meczu w pięć dni, nie pozwolili sobie na pierwszą od 2015 roku serię porażek w sezonie zasadniczym. Zakończyła się natomiast seria Russella Westbrooka.

Philadelphia @ Detroit 97:79 (Morris 28)
Boston @ Oklahoma City 96:99 (Westbrook 37)
Golden State @ Minnesota 116:108 (Thompson 30 – Towns 25)
New Orleans @ Phoenix 120:119 (Holiday 23 – Bledsoe 32)
New York @ LA Lakers 118:112 (Porzingis 26 – Williams 24)

* Russell Westbrook przerwał serię 7 kolejnych triple-doubles i nie pobił osiągnięcia Michaela Jordana, ale poprowadził Thunder do zwycięstwa. W czwartej kwarcie zdobył 13 ze swoich 37 punktów, w tym na 30 sekund przed końcem dał im prowadzenie.

Gospodarze w pierwszej połowie zdobyli najmniej w sezonie tylko 39 punktów i przez większość spotkania to Celtics utrzymywali przewagę.

Westbrook miał też 12 zbiórek i tylko 6 asyst.

“I don’t care about that streak, man, I’m just happy we won.”

* Thunder już w pierwszej kwarcie stracili Victora Oladipo, po tym jak zaliczył on mocny upadek. Na szczęście nie doznał wstrząśnienia mózgu, a też prześwietlenie nadgarstka nie wykazało żadnego uszkodzenia.

* Dzień po kompromitującej porażce w Memphis, Warriors przyjechali do Minnesoty i na czwartą kwartę wychodzili mając 10 punktów straty, ale wtedy zrobili trzeba, żeby uniknąć kolejnej wpadki. Ostatni fragment gry rozpoczęli runem 25-4, zapewniając sobie pewne zwycięstwo.

Klay Thompson zdobył 14 ze swoich 30 punktów w czwartej kwarcie. Stephen Curry 16 ze swoich 22 punktów zanotował po przerwie (miał też 9 asyst). Kevin Durant miał tylko 22 punkty z 21 rzutów, ale też 8 zbiórek i 5 asyst.

* Wolves wygrali trzecią kwartę 30-18 i byli na prowadzeniu, ale podobnie jak kilka dni wcześniej w Toronto, w ostatnim fragmencie gry już nie potrafili dotrzymać kroku rywalom. Andrew Wiggins, Karl-Anthony Towns i Zach LaVine zdobyli po 25 punktów. Towns dołożył do tego 18 zbiórek. To ich czwarta porażka z rzędu.

* Sixers dopiero w miniony piątek przerwali swoją trwającą od stycznia serię porażek wyjazdowych, a teraz wygrali drugi mecz z rzędu poza własną halą, od samego startu dominując gospodarzy w Detroit. Pierwszą kwartę wygrali 32:12.

Wszystko im wpadało

Jahlil Okafor wrócił po trzech meczach nieobecności ogrywając Andre Drummonda na 14 punktów i 9 zbiórek. T.J. McConnell miał 12 punktów, 10 zbiórek i tyko jednej asysty zabrakło mu do triple-double.

Joel Embiid odpoczywał, ale pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał Nerlens Noel, który stracił początek rozgrywek lecząc kolano. Niestety swój debiut zakończył przedwcześnie z urazem kostki. Nie wiadomo czy jest to coś poważnego, ale w drugiej połowie już nie pojawił się na boisku. W 10 minut zdobył 8 punktów.

* Pistons grali bez Kentaviousa Caldwell-Pope’a (kolano).

* Anthony Davis trafił tylko 4/17 z gry i zdobył 14 punktów, ale do tego dołożył też 12 zbiórek, a w ostatnich sekundach dogrywki zablokował rzut za trzy Devina Bookera na remis i Pelicans przerwali serię pięciu porażek. Równocześnie zrewanżowali się Suns za przegraną sprzed miesiąca na własnym parkiecie, kiedy także ich pojedynek zakończył się dopiero po dogrywce.

Jrue Holiday wrócił do gry i zdobył 23 punkty, podczas gdy wchodzący z ławki Tim Frazier zanotował pierwsze w karierze triple-double mając 14 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst, a do tego 5 przechwytów. Pelicans przez ostatnie siedem minut meczu grali niskim ustawieniem z czwórką guardów (Frazier, Holiday, Galloway i Moore) wokół Davisa.

* Dla Suns 32 punkty zdobył Eric Beldsoe i miał też 8 asyst, a Tyson Chandler zebrał 21 piłek.

* Kristap Porzingis zaliczył 26 punktów, 12 zbiórek i aż 7 bloków. Brandon Jennings pomógł utrzymać Knicks prowadzenie w czwartej kwarcie, zdobywając wtedy 15 ze swoich 19 punktów, podczas gdy Derrick Rose rzucił daggera i miał 25 punktów w swoim powrocie do gry.

* D’Angelo Russell wrócił po trzech tygodniach nieobecności. W 17 minut zanotował 3 punkty z 8 rzutów, 5 asyst i 4 straty.

Poprzedni artykułDwunasty Gracz: Wilson vs Rodgers. Palec Carra był problemem w Kansas City (zapowiedź Week 14)
Następny artykułDniówka: Odliczenie do 15 grudnia