Kajzerek: Vivek, ty kłamco!

3
AP Photo
AP Photo

David Stern tak bardzo chciał odpokutować za sytuację z Seattle SuperSonics, że przy rozwiązywaniu sprawy sprzedaży Sacramento Kings do samego końca trzymał się strony, której celem było zatrzymanie zespołu w mieście. Komisarz zamiast wybrać pewne pieniądze Chrisa Hansena i Steve’a Ballmera, postawił na fan-base, który na kolanach prosił o łaskę. Echa wydarzeń z Seattle były silne i uderzały w Sterna za każdym razem, gdy temat wspominano. Niewykluczone, że w rozwiązaniu sytuacji Kings 74-latek widział spokój dla własnego sumienia.

Minęło kilka lat. Teraz widzimy jak jednowymiarowa była motywacja Sterna. Vivek Ranadive – złote dziecko Bombaju stworzył dość fasadową grupę inwestorów, którzy rzutem na taśmę wyłożyli miliony potrzebne do sfinalizowania sprzedaży zespołu. Hansen miał prawo oskarżać Sterna o stronniczość. Jego oferta, wtedy podparta majątkiem współtwórcy potęgi Microsoftu – obecnie właściciela Los Angeles Clippers, prezentowała znacznie lepszy układ. Szkopuł tkwił w tym, że Hansen od samego początku zakładał przenosiny zespołu do Seattle. To miał być wielki powrót nieodżałowanych Sonics.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSkarb Kibica 2016/17: Orlando Magic
Następny artykułWake-Up: Start sezonu już za tydzień

3 KOMENTARZE

  1. Mam prośbę: czy moglibyście napisać artykuł podsumowujący wszystkie niedorzeczności Kings w Czasach Wielkich Niedorzeczności w Kings? Tam byłoby mnóstwo materiału, a myślę, że nie tylko ja chętnie bym sobie przypomniał tę komedię, bo jesteśmy świadkami jednego z najgorszych zarządzań w historii sportu. Doceńmy to!

    Lubię to: 18