Flesz: Channing Frye to prawdziwy MVP rezerwowych. Nowy-stary problem w Phoenix

6
fot. NBA League Pass
fot. NBA League Pass

Trade Cleveland Cavaliers w lutym po Channinga Frye’a okazał się być absolutnym stealem dla późniejszych mistrzów NBA. Ustawienie LeBron James/Frye do dziś przechodzi się po lidze – wliczając w to ostatnią noc preseason – i tylko przygotowanym Golden State Warriors w finałach – ciągłymi switchami – udało się wyeliminować grany przez nich pick-and-roll/pop.

Frye zagrał w finałach tylko 33 minuty, ale na koniec play-offów i tak znalazł się w 2 z 4 najlepszych duetów NBA w Net-Rating (w tym nr 1). Wcześniej w sezonie regularnym Cavaliers zdobywali 128,1 pieprzonych punktów na 100 posiadań, grając na boisku Frye’m i LeBronem razem. Ich Net-Rating +32.9 był najlepszy w NBA. Dla przykładu Stephen Curry i Draymond Green jako para byli +20.1.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Thunder wygrali w Barcelonie. Cavs rozpoczęli preseason. Pistons bez Jacksona
Następny artykułDuże osłabienie Pistons, Reggie Jackson może być poza grą przez 6-8 tygodni

6 KOMENTARZE

 1. W tej akcji Cavs na screenshotach jeszcze Love stoi za linia za 3 wyciągając drugiego wysokiego
  Zach L się nieźle jarał potencjałem w ataku trójki James Love Frye i jednocześnie dawał znaka jak GMowie innych drużyn się tego obawiali w zeszłym sezonie
  Czasem faktycznie coś jest takie jak się wydaje, więc np Warriors w tym roku do 3ciej kwarty mogą być / będą straszni

  Lubię to: 5
 2. Frye doskonale wpasował się do systemu Cavs i gry z Jamesem. W zeszłym roku w drugiej połowie RS i wczesnych playoffs rzeczywiście wyglądało to bardzo dobrze.

  Wszystko pięknie. Ale i tak całość sprowadza się do matchupów z GSW, to z nimi Cavs zagrają ostatnie mecze sezonu. A w zeszłym sezonie w finałach jego przebywanie (bardzo krótkie) na boisku wyglądało tragicznie. GSW switchowali cały czas.
  Pole do popisu dla Lue żeby coś wymyślić tak aby zachować jego efektywność w również w finałach.

  Lubię to: 5