Noc Mo Williamsa! Zdobył 52 punkty i przerwał serię 15 porażek Wolves

8
fot. twitter.com/steventurous
fot. twitter.com/steventurous

George Gervin, Larry Bird, Bernard King, Michael Jordan, Chris Webber i Mo Williams, tak Mo Williams. Co ich łączy poza tym, że każdy z nich spędził sporo czasu biegając po parkietach NBA? To zawodnicy, którzy rzucili ponad 50 punktów w meczu przeciwko Indianie Pacers. Mo Williams wczoraj dołączył do tego elitarnego grona, a co więcej – jest dopiero drugim w historii po Gervinie, który zrobił to na parkiecie w Indianie. Doczekaliśmy się pierwszego 50-punktowego występu w sezonie i podobnie jak w zeszłym roku, po popisach Terrence’a Rossa i Coreya Brewera, znowu trudno uwierzyć, kiedy patrzy się na box score.

Mamy w lidze tylu świetnych strzelców, tylu zawodników, którzy potrafią zrobić się gorący i seryjnie zdobywać punkty, a granicę 50 przekroczył 32-letni Mo Williams, który do tego meczu zaliczał w sezonie najniższą skuteczność z gry (39.7%) od czasów debiutanckich. W karierze miał już występy na ponad 40 punktów i zdarzyło mu się to dwukrotnie kiedy grał u boku LeBrona Jamesa w Cleveland, ale było to już ponad pięć lat temu. Był też wtedy All-Starem, starterem w drużynie mającej mistrzowskie aspiracje, ale teraz jest tylko starzejącym się weteranem od czasu do czasu pełniącym rolę podstawowego rozgrywającego w tankujących Wolves. Już prawie trzy lata minęły odkąd ostatni raz zanotował co najmniej 30 punktów i gdybyśmy przed sezonem robili listę zawodników, którzy mogą rzucić 50, jego nazwisko nie przyszłoby nikomu do głowy. Ale to właśnie Maurice Williams z Jackson, Mississippi rozegrał swój mecz życia w Bankers Life Fieldhouse, ustanowił rekord kariery zdobywając 52 punkty i poprowadził Minnesotę Timberwolves do zwycięstwa, przerywając ich serię 15 kolejnych porażek.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułZawałowe Dzieciaki Jimmy’ego V
Następny artykułWymiana: Celtics oddali Jameera Nelsona do Nuggets

8 KOMENTARZE

  1. ‚Nic nie będziesz w stanie dzisiaj zrobić i nawet się tym nie przejmuj’.

    I to jest trashtalk. Żadnych wycieczek osobistych, niesmacznych uwag o żonach, nowotworach itd. Pełna kultura i spokój, a facet z drugiej strony gotuje się pewnie jak mało kto. Ucz się KG, ucz :)

    Lubię to: 0
  2. Ten tekst Williamsa trochę mi Jordana przypomniał. Bodajże Steve Smith to mówił, jak w jednym meczu Jordan zaczął liczyć swoje punkty. Ale od góry, aż doszedł do zera ;) .

    Lubię to: 0