Jabari Parker kończy sezon, zerwał ACL w kolanie

21
fot. AP
fot. AP

Wczoraj było dużo o kontuzjach, a dzisiaj niestety musimy kontynuować ten temat, ponieważ znamy wynik badania jakie wykonano na kolanie Jabariego Parkera. Ten uraz od początku wyglądał groźnie, ale pierwsze doniesienia mówiły, że prześwietlenie nie wykazało żadnego poważnego uszkodzenia i diagnozowano jedynie mocne zwichnięcie.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułAkademicki zrzut (4-5): Historyczny rekord Amidy Brimaha
Następny artykułFlesz: Grizzlies zakończyli serię Warriors, Westbrook i John Wall won’t stop, can’t stop

21 KOMENTARZE

 1. „Przypomnijmy, że wcześniej w meczu otwarcia straciliśmy Juliusa Randle’a, tak więc już dwóch zawodników z Top-10 ostatniego draftu jest poza grą.”

  Chyba trochę więcej: Jabari Parker, Joel Embiid, Aaron Gordon, Marcus Smart, Julius Randle, Noah Vonleh, Doug McDermott.

  Kto tam w ogóle został w walce o ROTY? Wiggins, Exum, Stauskas, Payton, LaVine? LOL

  Lubię to: 0
  • Jestem „za” tylko pod tym względem, ale z drugiej strony college da tylko medyczne wsparcie w razie kontuzji i można zginąć w czeluściach ławki rezerwowych. Tutaj przynajmniej chłopak ma debiutancki kontrakt, kasa się zgadza, sztaby medyczne w NBA stawiają ludzi na nogi bardziej profesjonalnie niż te z NCAA. Trzymajmy kciuki…

   Lubię to: 0
  • Być może to kwestia przygotowania fizycznego. Czytałem kiedyś tekst, w którym wytykano nieprawidłowe przygotowanie fizyczne wielu atletycznym zawodnikom, w różnych ligach amerykańskich.

   Rzecz w tym, że „wyspecjalizując” swoje ciało zawodnicy zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się kontuzji. To była taka zasadnicza myśl. Być może coś w tym jest.

   Lubię to: 0
 2. Dammit… ucieszyłem się wczoraj po wstępnej diagnozie, że nic poważnego a tu dziś rano bach… i to zaraz po tym, jak pierwszy raz w życiu stwierdziłem: Bucks są fun to watch! Życzę zdrowia!!!

  Lubię to: 0
  • Parker doznał tej kontuzji po raptem 25 meczach.Niema żadnego dowodu na potwierdzenie tezy jakoby napięty terminarz miał bezpośredni wpływ na zwiększenie ilości kontuzji, zwłaszcza związanych z uszkodzeniem wiązadeł.Nie można też mówić o jakimś wyraźnym wzroście tego rodzaju kontuzji w ostatnich 2-3 sezonach bo nawet z zamieszczonych powyżej przeze mnie statystyk widać, że to nie jest jakaś plaga.Po prostu w ostatnich latach przydarzają się rozpoznawalnym zawodnikom a i dostęp do informacji jest większy niż 10 lat temu zatem wielu wydaje się, że to jakiś wysyp zerwanych ACLów.

   Lubię to: 0