Prospekty Kentucky będą dla skautów wyjątkowi przed Draftem 2015

6
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Nie pamiętam kiedy ostatni raz już na starcie sezonu byłem świadkiem blowoutu jednego mocarskiego programu na drugim mocarskim programie. Kentucky Wildcats i Kansas Jayhawks w ramach serii Champions Classic zapewnili skautom nie lada gratkę w postaci masy prospektów na Draft 2015, przynajmniej wg Draft Express, ale w trakcie sezonu ktoś jeszcze może wyjść z cienia pierwszopiątkowców.

Tak może się stać w przypadku Kentucky, gdzie John Calipari ustalił sobie „system platoński”, polegający na graniu dwiema w miarę wyrównanymi piątkami. Stać go, kto bogatemu w talenty zabroni. Dziewięciu byłych All-Americans ze szkół średnich, znakomici freshmani, starzy znajomi. White Platoon i Blue Platoon – chłopaki grają powyżej 17 minut w dziesięciu, Calipari zmienia piątki całościowo, momentami wymieniając jednego, góra dwóch graczy w krytycznych momentach, których wczoraj nie było na parkiecie w Indianapolis. Było luźno od samego początku. House party w defensywie.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRookies: Potencjał Dante Exuma
Następny artykułNie 32 tysiące, a jeden powód, by lubić Kobe’ego

6 KOMENTARZE

  1. Oceniając prospekty przez pryzmat Karnowskiego mam pytanie Sebastian, czy uważasz że Kamiński ma większe szanse na grę w NBA niż Karnowski? Który z tych zawodników bardziej Ci się podoba.

    Lubię to: 0
    • Jak chodzi Ci o Franka Kaminskyego to jest to Frank Kaminsky – wychowany normalnie w USA, majacy tyle wspolnego z Polska co Jordan. Kaminsky bedzie kandydatem do najlepszego gracza w NCAA, wiec wiadomo, ze ma wyzsze notowania i na bank pojdzie w pierwszej rundzie. Cos jak Kelly Olynyk

      Lubię to: 0