Rookies (2): Wszechstronny Papanikolaou i blokujący McDaniels

1
fot. Chris Szagola / Newspix.pl
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

Debiutanci powoli coraz bardziej się rozkręcają, ale akurat chwalony ostatnio Elfrid Payton ma za sobą kilka słabszych występów. Jeszcze tydzień temu pomógł Magic pokonać Wolves zdobywając 15 punktów, w tym trafiając ważne rzuty w dogrywce, ale od tamtego czasu przestał patrzeć na kosz. W kolejnych trzech spotkaniach uzbierał łącznie zaledwie 4 punkty (2/9 z gry). Chyba zniechęcił się będąc jednym z najczęściej blokowanych zawodników ligi (średnio 2 na mecz) i dlatego woli unikać sytuacji rzutowych. Miejmy nadzieję, że szybko odzyska wiarę w siebie.

Na szczęście inni rookies rzucają i wreszcie doczekaliśmy się przełamania bariery 20 punktów. Pierwszym i póki co jedynym, któremu się to udało jest Bojan Bogdanovic. W starciu z drużyną Paytona zdobył 22 punkty. Ogrywał Evana Fourniera, koledzy dobrze znajdowali go pod koszem, trafił też dwie trójki i w sumie zanotował 9/12 z gry. Obecnie z średnią 10.4 punktów jest drugim najlepszym strzelcem wśród debiutantów.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (186): Hihihi, mecze!
Następny artykułMichele Roberts kontra Adam Silver – starcie pierwsze

1 KOMENTARZ