Taktyczny kącik: Wszyscy kochają Dirka

3
fot. Ron Jenkins / Newspix.pl
fot. Ron Jenkins / Newspix.pl

Dallas Mavericks mają kłopoty w obronie, tak jak przewidywali to wszyscy i ich mamy. Atak? Póki co jest prawie doskonały. Po blisko pierwszych dwóch tygodniach sezonu Mavericks Ricka Carlisle’a zdobywają 113.9 punktów na 100 posiadań i zajmują zdecydowanie 1 miejsce w efektywności ofensywnej. 

Punktem wyjścia ofensywy Mavericks jest podobnie jak w 2011 roku gra dwójkowa na szczycie trumny, a nawet w okolicach linii rzutów za trzy punkty. To właśnie w tym miejscu 3,5 roku temu J.J. Barea razem z Dirkiem Nowitzkim rozmontowywali obronę kolejnych rywali na drodze do mistrzostwa. Co tych doprowadzało czasem do furii.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Tylko Warriors (5-0) bez porażki, niespodzianki w Chicago i San Antonio, gamewinnery Knighta i Davisa
Następny artykułSerdeczny uśmiech Kerra to tylko fasada

3 KOMENTARZE