Skarb Kibica NBA 2014/15: New York Knicks

11
fot. AP Photo
s fot. AP Photo

Kończy się pięciolatka w Nowym Jorku – nie tylko na Brooklynie, ale i w nowojorskich Knicks. Przez dwa lata poprzedzające lipiec 2010, zatrudniony awaryjnie GM Donnie Walsh działał …awaryjnie i wyczyścił cap-space tak, że Knicks mogli zgłosić się na audiencję u LeBrona Jamesa. Ostatecznie ostali się z Amar’e Stoudemirem, pół roku później sprowadzili Carmelo Anthony’ego, za kolejne pół Tysona Chandlera i …ten team nigdy nie szczytował kiedy grał tą trójką naraz. Tylko raz przeszedł też pierwszą rundę playoffów.

Najbliższy sezon będzie pierwszym dla Melo i Amar’e sezonem w Knicks, w którym dominowała będzie przyszłość. Na boisku, nowy prezydent klubu Phil Jackson wdrażał będzie Triangle Offense przy pomocy nowego trenera Dereka Fishera. Poza boiskiem, będzie patrzył w 2015 i 2016 rok, kiedy znów przed Knicks otworzą się morza cap-space’u i złudna szansa na sprowadzenie …

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBarwy preseason (21.10)
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (174): Zapowiedź sezonu Phoenix Suns

11 KOMENTARZE

 1. Cóż, pozostaje się podpisać pod tekstem. Knicks powinni mieć lepszy sezon niż dwa ostatnie, przede wszystkim ze względu na nowe nadzieję jakie przynosi że sobą Jax i Fisher. Morale powinny pójść w górę, w końcu pojawi się jakiś playbook (a raczej drużyna będzie musiała zacząć trochę myśleć w grze, może nawet ufać sobie i współpracować?). Myślę, że przy dobrym nastawieniu 8my seed jest jak najbardziej w zasięgu nowojorczyków.
  Mam też nadzieję na sporo większe minuty dla Tima jr.

  Lubię to: 0
 2. Albo nie rozumiem do końca idei, albo we fragmencie o JR Smithie jest jakiś bład logiczny na końcu – skoro jest b.dobrym catch and shooterem, a słabym pull up jumperem to czy nie lepiej oddać mu właśnie piłkę i niech sam kreuje sobie rzut ? :P Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błedu :)

  Lubię to: 0
  • Catch and shoot – to rzuty po podaniu, bez kozła. Pull upy to rzuty po koźle. A więc, jeśli chciałbyś oddać mu piłkę, żeby sam sobie kreował rzuty, to będziesz chciał, żeby oddawał pull upy właśnie, w których jest kiepski.

   Lubię to: 0
     • Bartq miałem ten sam problem i 5 minut nad tym myślałem aż zrozumiałem. Trochę źle napisane i pewnie większość też nad tym myślała.

      Lubię to: 0
     • @Damiansport1 Źle napisane?

      „Tym bardziej, że w całej lidze prawdopodobnie żaden inny strzelec nie miał tak dużej rozbieżności w skuteczności między rzutami w catch-and-shoot (45.6% z gry) a pull-up (33%). Z zawodników, którzy mieli średnio co najmniej 5 rzutów catch-and-shoot był drugim najefektywniejszym (eFG%). Podczas gdy w pull-up shotach (też min. śr. 5 rzutów) był najgorszy. Dlatego tak istotne jest odebranie mu piłki i ustawienie go częściej w sytuacjach, gdy to nie on kreuje sobie pozycję do rzutu”.

      Zakładając, że wiesz, czym jest catch and shoot i pull-up, to wszystko jest całkiem logiczne i jasne.

      A jeśli nie wiesz, to za tydzień-dwa będziemy mieli słownik, gdzie wszystko to będzie wyjaśnione:)

      Lubię to: 0