Kevin Durant złamał prawą stopę, opuści ok. 6-8 tygodni

22
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Trwa czarny weekend w NBA, a sezon się nawet jeszcze nie rozpoczął. Oklahoma City Thunder zaczną sezon regularny 2014/15 bez swojego najlepszego gracza. Za Darnellem Mayberry’m z NewsOK i oficjalną stroną Thunder.

„Thunder ogłosili, że u Kevina Duranta zostało zdiagnozowane w prawej stopie tzw złamanie Jonesa. Potrzebuje operacji i opuści 6-8 tygodni.”

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBradley Beal złamał nadgarstek i czeka go 6 tygodni przerwy
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (167): Zapowiedź sezonu Milwaukee Bucks i Minnesoty Timberwolves

22 KOMENTARZE

 1. Fatalnie. Nienawidzę kontuzji w sporcie. Ale to nie przypadek, że mamy tyle urazów. A to dopiero początek. Preseason trwa 8 meczów i jest zdecydowanie za długi. 3-4 mecze według mnie by wystarczyły.
  Oczywiście to nie ma w tej chwili związku z kontuzją KD, ale piszę o ogólnej sytuacji.
  Eh. I po MVP raczej, jeśli opuści 20 meczów.
  Przygotujcie się na Westbrook show i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu. 30 rzutów co mecz min.

  Lubię to: 0
  • Znowu te same teorie, że wszystko trwa za długo i z tego są kontuzje. Gdyby preseason trwał 3 mecze to też by się to wydarzyło bo wydarzyło się w trzecim meczu, a nawet nie meczu tylko treningu. Gdyby to był 8 mecz to jeszcze mógłbyś tak pisać co i tak było by bez sensu. To samo jest z RS- za długi i przez to są kontuzje. Wcale nie przez to i większosć z nich jest do 40 meczu. Nie powielajcie tej gadki bez sensownej.

   Lubię to: 0
  • Nonsens – liga funkcjonuje w takim kształcie od lat i kilkanaście lat temu nikt na to nie marudził. To jest sport, a ci faceci zarabiają takie pieniądze dlatego właśnie by utrzymać się w grze. Kontuzji nie sposób wykluczyć, a to że będzie mniej meczów oficjalnie, nie znaczy że zawodnicy usiądą na tyłkach i będą czekać aż sezon ruszy.

   Mecze w sezonie? Znowu znajdzie się Thibs, który uzna, że skoro gramy ich 10-20 mniej w sezonie to można dołożyć tyle treningów. Wyjdzie na to samo… nie można być zawodowym sportowcem i oszczędzać się… to nonsens…

   Wina często leży po stronie zawodników, którzy okres przygotowawczy przesiadują na wakacjach, potem na szybko wracają do formy i z przeciążonymi organizmami startują w sezonowy maraton.
   Kiedyś nawet fajny artykuł o tym czytałem, ale to było tak dawno temu, że nie potrafię nawet polecić go czy napisać gdzie go szukać…

   Lubię to: 0
   • ostatnio w radio opowiadali o urazach biegaczy. Większość urazów to wina specjalistycznego obuwia. Podnosi ono komfort biegu, ale przez te wszystkie systemy stopa nie ma właściwego kontaktu z podłożem i dużo łatwiej o kontuzję wynikającą z krzywego stanięcia. Ciekawe czy z koszykarzami jest podobnie?

    Lubię to: 0
 2. W końcu będzie można zobaczyć jak wyglądają Thunder bez Duranta. Mój szybki typ, to że wcale nie będzie źle. Właściwie to dobry powód dla mnie by ich oglądać, bo dotychczas jakoś za nimi nie przepadałem.

  Lubię to: 0
 3. Złamania w stopie to z reguły jednak więcej niż 6-8 tygodni, naciski na tą część ciała są olbrzymie, miejmy nadzieję, że przewidywania się sprawdzą. PS czy redaktorzy są w stanie przytoczyć podobna kontuzję i czas rekonwalescencji u innych graczy?

  Lubię to: 0
 4. O ile pamiętam to kontuzje związane z pęknięciem/złamaniem kości w stopie to w nba kilka miesięcy przerwy. Może wrócić dopiero na gwiazdkę. Chociaż presja mediów, sponsorów i duże ambicje samego zawodnika mogą zrobić swoje i będą próby przyspieszenia całego procesu rehabilitacji. Oby dla tunder nie odbiło się to wtedy czkawką w kwietniu i wielką dupą w playoffs bo kolejny sezon ucieknie.
  A miało być tak pięknie, mieliśmy WRESZCIE na serio rozliczać Kevinka w jego 8 sezonie …

  Lubię to: 0
 5. Jak większość kibiców kontuzje uważam za najgorszy element sportu. Jednak czytając nagłówki tytułów o poważniejszych urazach najlepszych graczy w drużynach zawsze skrzywię się w uśmiechu przypominając sobie wszystkie przewidywania co do sezonu i ilości wygranych spotkań. Jedno złe wejście pod kosz, jedno złe stąpnięcie i wszystko może obrócić się w pył. Oczywiście rozumie idee zabawy w jasnowidza, myc kibice uwielbiamy te sprawy, jednocześnie zdaję sobie sprawę na jak kruchych fundamentach te rozważania stoją.
  PS. Po rezygnacji KD z gry na MŚ dla Teamu USA niektórzy zarzucali, że Kevin się wystraszył po kontuzji George’a i dlatego odszedł. Ja choć sam do tej grupy nie należę, to szybko pomyślałem sobie, że gdyby tak było to znowu mielibyśmy okazję usłyszeć nawet nie chichot, a rechot losu.

  Lubię to: 0