Illuminati w NBA – zagadki trójkątów

6
fot. Brian Cahn / Newspix.pl
fot. Brian Cahn / Newspix.pl

Jaka jest największa zagadka ofensywy trójkątów? Taka, że ta ofensywa nie istnieje. To opinie przytaczane przez pozbawionych argumentów i sfrustrowanych ekspertów, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego oprócz Phila Jacksona nikt na przestrzeni ostatnich dekad nie skorzystał z tak przejrzyście genialnego systemu w swoim zespole. – Trójkąty są naprawdę proste – mówi na przekór wszystkim prezydent New York Knicks – Phil Jackson.

Gdy przez wiele sezonów pracował na trenerskiej ławce Bulls i Lakers mając u swojego boku Texa Wintera i Johnna Bacha, stał się jedynym szkoleniowcem, któremu teorię udało przekuć się w praktykę i dzięki temu tchnąć życie w niezwykle kompleksową ofensywną strategię.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTyson Chandler odpowiada Philowi Jacksonowi. Po trzech miesiącach
Następny artykułAndray Blatche przenosi swoje talenty do Chin

6 KOMENTARZE

  1. Fajny tekst :) Czy pisaliście kiedyś w większych szczegółach na czym polega ta ofensywa? I czy dałoby radę kiedyś zrobić artykuł w kilku słowach podający główne założenia najciekawszych zdefiniowanych systemów ofensywnych, czyli np. triangle offense, princetone offense, Adelman’s offense, itd., tak aby mieć to w jednym miejscu?

    Lubię to: 1