Australia podłożyła się Angoli, Dragicowi to się nie spodobało

1

Po pierwszych czterech meczach Mistrzostw Świata, Australia miała na swoim koncie 3 wygrane, a fazę grupową kończyła spotkaniem z Angolą, która wcześniej pokonała jedynie zdecydowanie najsłabszą w grupie Koreę. Wydawało się, że bez problemu zanotują czwarte zwycięstwo i zajmą drugie miejsce w tabeli, ale reprezentanci Afryki sprawili niespodziankę. Pokonali ich 91:83, prowadzeni przez Yanicka Moreirę. 23-letni środkowy grający na uczelni Southern Methodist u Larry’ego Browna, zdobył aż 34 punkty po przerwie, kiedy Angola odrobiła 13-punktową stratę z pierwszej połowy. W całym meczu ustanowił rekord tegorocznego turnieju zaliczając 38 (17/24 z gry), a do tego dołożył 15 zbiórek.

Moreira zapisał się w koszykarskiej historii swojego kraju i na pewno już jest bohaterem nagrodowym, ale nie da się ukryć, że rywale bardzo pomogli jemu i jego drużynie w tym sukcesie. Mówiąc wprost – podłożyli się. Nie chcieli wygrać i zatankowali.

Poprzedni artykułMŚ 2014: +33 Rubio, “tylko” +16 Hiszpanii z Serbią
Następny artykułMŚ 2014: Dycha dnia – Yanick