MŚ 2014: Dycha dnia – Blatche pakuje walizki, Barea nadal walczy

1
fot. livebasketball.tv
fot. livebasketball.tv

Piąty dzień Mistrzostw Świata:

1. Petteri Koponen bardzo dobrze rozpoczął mecz z Turcją, rzucił 9 punktów w pierwszej kwarcie, a jego drużyna po pierwszej połowie schodziła do szatni z 14-punktową przewagą. Jednak już w drugiej połowie Finlandia została zatrzymana na 27 punktach, natomiast ich lider trafił tylko 1/7 z gry. W czwartej kwarcie Koponen jeszcze utrzymywał prowadzenie trafiając zza łuku i asystując przy trójce Erika Murphy’ego, ale na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry spudłował dwa kluczowe wolne, którymi mógł przesądzić losy spotkania. Dzięki temu Turcja miała szansę doprowadzić do remisu celną trójką i wykorzystali to, a w dogrywce zapewnili sobie zwycięstwo.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMŚ 2014: Team USA znów pokonał Dominikanę, w 1/8 finału zagra najprawdopodobniej z Meksykiem
Następny artykułClippers uzupełniają ławkę

1 KOMENTARZ

 1. W grupie C mogą być cztery kombinacje z trzema drużynami: Ukraina, wygrany z Finlandia – Nowa Zelandia i przegrany z Turcja – Dominikana. Zawsze każdy ma z każdym bilans 1-1 i liczą się małe punkty w meczach między zainteresowanymi:
  1) 3. DOM +3, 4. NZL -1, 5. UKR -2
  2) 3. UKR +5, 4. FIN -1, 5. DOM -4
  3) 3. NZL +9, 4. TUR -3, 5. UKR -6
  4) 3. UKR +1 (w całej grupie na razie -1), 4. FIN +1 (-64), 5. TUR -2

  Zwycięzca meczu o 15 ma pewny awans, do tego jeżeli wygra Finlandia, to Ukraina wchodzi i w meczu Dominikana – Turcja przegrywający odpada, a jeżeli Nowa Zelandia, to Ukraina nie ma awansu i mecz Dominikana – Turcja będzie tylko o lepsze miejsce.

  Lubię to: 0