Knicks i Kings wymienili się graczami

0
fot. JosA© Luis Villegas / Newspix.pl
fot. JosA© Luis Villegas / Newspix.pl

Większość NBA jest obecnie na wakacjach, ale nie Phil Jackson. Przez trzy lata odpoczywał będąc poza ligą, wynudził się i dlatego teraz pewnie nawet nie myśli o urlopie, korzysta z tego, że znowu jest w grze. Musi działać, w końcu obiecał Carmelo Anthony’emu, że stworzy wokół niego silny zespół i co prawda w tym sezonie ten jeszcze nic nie zdziała, to trzeba już budować podstawy przyszłego sukcesu. Natomiast żeby myśleć o przyszłych zwycięstwach, warto między innymi oszczędzać swojego gwiazdora i nie eksploatować go tak jak w poprzednich rozgrywkach, kiedy był liderem NBA w minutach spędzanych na boisku (śr. 38.7). Tylko jak ograniczyć jego czas gry, gdy jedynym zmiennikiem na pozycję niskiego skrzydłowego jest debiutant Cleanthony Early? Phil wiedział, że musi to poprawić i zaczął szukać wymiany, próbując przehandlować Wayne’a Ellingtona, którego chciał się pozbyć od samego początku, gdy tylko otrzymał go w wymianie z Mavs. Obdzwonił całą ligę, zanim w końcu w Sacramento ktoś odebrał słuchawkę. Na szczęście jeszcze nie wszyscy są na wakacjach…

Jackson porozmawiał z Pete’em D’Alessandro i udało im się dojść do porozumienia w sprawie wymiany, a jako pierwszy poinformował o tym Sam Amick z USA Today:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMuggsy Bogues
Następny artykułRaport: Pistons poprawili swoją ofertę dla Grega Monroe’a, ale nadal daleko do porozumienia