Raport: Sixers sprzeciwiają się zmianom w loterii

14
fot. sixers.debats-sports.com
fot. sixers.debats-sports.com

Dwa tygodnie temu pojawił się raport o zbliżającej się reformie loterii do draftu. Nie jest to jeszcze przesądzona sprawa i żaden plan zmian nie został jeszcze zaakceptowany, ale władze NBA mają już koncepcję, w jakim kierunku chcą zmierzać. To prawdopodobnie nie będzie rewolucja na miarę The Wheel, ale 'ulepszenie’ obecnego systemu, aby zminimalizować korzyści z tankowania. Obecnie trwają dyskusje na ten temat i możliwe, że jeszcze przed startem sezonu, NBA przedstawi finalną propozycję, która zostanie poddana pod głosowanie. Zmiany mogą dotyczyć już przyszłorocznej loterii, ale jak można się domyślać, nie wszystkim podoba się, że ten proces przebiega tak szybko. Philadelphia 76ers są przygotowani na kolejny sezon tankowania, dlatego mają najwięcej do stracenia jeśli zmiany wejdą w życie i mocno im się sprzeciwiają, o czym donosi Brian Windhorst z ESPN:

Chociaż NBA prawdopodobnie nie będzie określała zmian w ten sposób, są one postrzegane jako środek przeciw tankowaniu i zespół z najgorszym wynikiem może nie uzyskać zdecydowanie większych szans w loterii.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSteve Nash tak splata mi się z przemijaniem
Następny artykułRaport: Tylko Cleveland rozmawia z Minnesotą, Warriors wciąż nie chcą oddać Klay’a Thompsona

14 KOMENTARZE

 1. Dobre posunięcie ze strony włodarzy! Wszystko można zrozumieć, to, że drużyny w przebudowie są słabe to normalna rzecz. Ale to mimo wszystko niezgodne z idea sportu, żeby nawet nie mieć w planie wygrania meczu, który jeszcze się nie zaczął. Niezly pstryczek w nos, ale faktycznie porównując działania Sixers do np. chcących parę lat wcześniej przebudować się Seattle/OKC, to oni w swych słabych czasach wyglądali trochę zdrowiej także nie ma się czemu dziwić. Z nr 5-6 nie da się wyciągnąć wartościowego gracza, przy okazji dając kibicom choć trochę radości z wygrywania? Ja chodząc na meczy Philly u siebie gdybym miał na 41 pojedynków zobaczyć np. 8 zwycięskich, poczułbym się co najmniej zażenowany.

  Lubię to: 0
  • Proste albo zaakceptowałbyś fakt próby zbudowania drużyny walczącej o coś więcej niż pierwsza, MAX druga runda i czekałbyś z optymizmem na przyszłość, jak większość kibiców w Filadelfii albo odpuściłbyś sobie chodzenie na mecze chcąc uniknąć zażenowania. Dla wielu drużyn draft to jedyna droga do silnej drużyny. Skoro przepisy promują przegrywanie, to jest to wina przepisów a nie drużyn, które grają według zasad.

   Lubię to: 0
 2. Dobre posunięcie ze strony włodarzy ale tylko jeżeli wejdzie od kolejnego sezonu, a nie najbliższego! Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Za co liga chcę karać 76’ers? Za to, że pokazali jak dzisiejszy system jest niedoskonały? Za to powinna być jakaś nagroda! Jasne, że obecny system jest bardzo kiepski, jasne że Hinkie wykorzystywał jego słabości w sposób bezczelny ale to nie on wymyślił ten system. Skoro liga uznała, że ma bubel, to niech go naprawią ale nie takim kosztem. To by było skurwysyń*two.
  PS. Nie jestem kibicem 76’ers, nie jestem kibicem, żadnej z tankujących obecnie drużyn ale uważam za wielce niesprawiedliwe zmiany w trakcie gry!

  Lubię to: 0
   • Powinni to wprowadzić na kolejny draft przed przyszłym off-season. Drużyny mogą się przygotować. Teraz Sixers są po drafcie i głównej fali wolnych agentów. Drużyna jest „zbudowana” na obecne zasady. Zmiany dokonywane teraz w drafcie na przyszły sezon to zagranie nie fair…

    Lubię to: 0
    • Mają cap space, mogą w wymianach poprzejmować kończące się kontrakty i wzmocnić się – to nie problem i leży to w mocy Hinkiego. Więc w czym problem? Na rynku FA i tak 76ers nie byli atrakcyjni po pokazaniu swojego planu odbudowy, nic nie stracili.

     Za to kibice tracą.

     Lubię to: 0
     • Co do faktu, że tankowanie jest złe dla ligi i kibiców wszyscy się tu zgodzimy. Nie będę tu Rejtanem bronił 76ers, ale trzeba przyznać że trochę ich krzywdzą bo przy propozycji znanej z przecieków i kiepskim losowaniu Top4 zamieniamy na Top7.

      Uważam, co do zasady, że takie rzeczy trzeba ustalić przed rozpoczęciem off-season i draftem, które faktycznie zaczynają kolejny sezon. Zmiany teraz są nie fair. To jest działanie doraźne, spowodowane IMO tylko medialną nagonką na Hinkiego i niemaskowanym tankowaniem. Problem polega na tym że w sierpniu-wrześniu, organizacje mają już trzon drużyny na kolejny sezon, plany, cele, w tym długoterminowe. Gdyby od dziś wrzucili „The Wheel” to byłoby ok względem Sixers? Albo przerysowując zróbmy dziś reformę playoffs i od teraz wchodzą po 4 teamy z konferencji;)

      Kibice tracili od lat bo przecież tankowano wcześniej. Tylko nie było to tak nagłośnione.

      PS. 76ers mają cap space i co mają z nim zrobić w sierpniu? Przepłacać teraz jakiś ogórków, zbierać kiepskie kontrakty i handlować co chwilę, żeby zbierać assety (w postaci zawodników nie picków). Zaproponować max Bledsoe, wyciągać Monroe. Oni są i tak już udupieni w kolejnym sezonie i co najwyżej nie będą najgorsi tylko ciut (2-3 miejsca) lepiej.

      Lubię to: 0
  • Masz trochę racji ale powiedz, czy Silver przez ten krótki czas rządów nie pokazał sytuacją ze Sterlingiem, że lubi działać doraźnie? Problem zauważony musi być zniwelowany. Nie sądzę żeby te zmiany w loterii były tak drastyczne by będąc outsiderem wypaść poza top 7 chociażby. A to nie jest taka straszna pozycja wyjściowa u jak pokazała historia można nawet i all-stara przy odrobinie szczęścia zgarnąć. A że zmiany te to małe skur*ysynstwo to się zgodzę, jednak żadnych oficjalnych reguł typu „nie można zmieniać zasad loterii draftu podczas off-season” nie łamią. Jest to jedyny moment żeby to zrobić, bo wiadomo, że w trakcie trwania sezonu nie da się. Skoro można zrobić od razu, czemu nie? Cały Silver.
   Btw z jego innych pomysłów z niecierpliwością oczekuję ustalania kolejności przed PO nie z podziałem na konferencje tylko po prostu top16 ligi, żeby nie był taki pokrzywdzony ten Zachód ! Mala rewolucja, ale chyba musimy się do takich działań nowego komisarza przyzwyczajać.

   Lubię to: 0
   • Czy są jakieś zasady ligowe, że np. w trakcie play-offs 2014 nie mogli wprowadzić zmian na draft 2015? Przecież temat znany jest nie od dziś. Nie orientuję się na tyle w przepisach ligi, ale z pewnością wyglądałoby to uczciwiej.

    Top 16 wydaje się na dziś mało prawdopodobne, to jednak chyba duża rewolucja (z perspektywy organizacji, nie kibica) – logistyka, zmiany kalendarza (rozumiem, że wyrównujemy ilość spotkań między drużynami), rozgrywanie np. kilku serii play-offs z rzędu drużynami z drugiego wybrzeża. W kontekście bardzo wymagającego sezonu może być to problematyczne, chyba że będzie to częścią większej reformy ligi.

    Lubię to: 0
 3. Tu nie tylko o 76ers chodzi, nie zapomnijmy, że wiele drużyn dokonało wymian za picki(zastrzeżone lub nie). Niesprawiedliwe jest to, że do tych wymian dochodziło na starych zasadach, więc umowy te mogły wydawać się dla poszczególnych stron korzystniejsze. Według mnie zmiany, które moim zdaniem są potrzebne, powinny wejść w życie dopiero po wygaśnięciu wszystkich picków, do których prawa zostały odstąpione(chyba 5lat). Jednak uważam, że liga powinna podać dokładną datę wprowadzenia nowych zasad.

  Lubię to: 0